Sony i Microsoft podejmują współpracę, by rozwinąć chmurę i SI

Firmy podpisały porozumienie dotyczące wspólnego rozwijania rozwiązań chmury w Microsoft Azure w celu wykorzystywania ich do odpowiednich gier, a także usług strumieniowych. Wysiłki mają też objąć budowę lepszych platform programistycznych, a także zbadanie możliwości włączenia AI Microsoftu w produkty konsumenckie Sony.
sony i microsoft
sony i microsoft

Naszą misją jest bezproblemowa ewolucja tej platformy jako takiej, która nadal zapewnia najlepszą i najbardziej wciągającą rozrywkę, wraz ze środowiskiem chmury, które zapewnia najlepsze możliwe wrażenia, zawsze i wszędzie. Przez wiele lat Microsoft był dla nas kluczowym partnerem biznesowym, choć oczywiście te dwie firmy również konkurowały ze sobą w niektórych obszarach. Wierzę, że nasz wspólny rozwój przyszłych rozwiązań chmury w znacznym stopniu przyczyni się do rozwoju interaktywnych treści. – komentuje Kenichiro Yoshida, prezes Sony.

Jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie daje Sony, abyśmy mogli wspólnie realizować nasze ambicje dotyczące gier i zachwycać graczy na całym świecie – dodał Phil Spencer, szef Xboxa.

Współpraca liderów konsolowego gamingu jest niezwykła, ale pokazuje też, jak ważna dla przyszłości obydwu platform jest chmura. Z rozwiązań Azure korzysta wiele firm na świecie – jest to jeden z najbardziej zyskownych sektorów całego Microsoftu.