Topowi producenci chipów zrywają współpracę z Huawei

Najwięksi producenci chipów zamrozili dostawy dla Huawei Technologies Co., ze względu na sankcje nałożone przez administrację USA. Producenci, w tym Intel Corp., Qualcomm Inc., Xilinx Inc. i Broadcom Inc., zapowiedzieli, że aż do odwołania nie będą dostarczać Huawei swoich produktów. 
Topowi producenci chipów zrywają współpracę z Huawei

Cytowany przez serwis Bloomberg analityk Ryan Koontz powiedział: „Huawei jest w dużym stopniu zależny od amerykańskich produktów półprzewodnikowych i brak dostaw od amerykańskich kontrahentów naraża go na duże kłopoty.  Według Koontza „sankcje mogą spowodować, że Chiny opóźnią budowę sieci 5G”. Jak twierdzi serwis Bloomberg zablokowanie sprzedaży kluczowych komponentów dla Huawei może jednak zakłócić działalność amerykańskich gigantów takich jak Micron Technology Inc. i opóźnić wdrażanie krytycznych sieci bezprzewodowych 5G na całym świecie. A to z kolei może zaszkodzić amerykańskim firmom, które są coraz bardziej uzależnione od drugiej co do wielkości gospodarki na świecie.

Huawei twierdzi, że jest w stanie utrzymać swoją produkcję bez nowych dostaw przez co najmniej 3 miesiące. Firma przygotowywała się do takiego kryzysu od połowy zeszłego roku.