Uber wchodzi w piątek na amerykańską giełdę papierów wartościowych

Debiutując w piątek na nowojorskiej giełdzie, Uber zamierza zebrać 8,5 mld dolarów. Czy tak się stanie? Wiele zależy od kierowców, jeżdżących w Uberze, którzy planują w najbliższą środę strajk. Usługi przewozowe zawieszone zostaną m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles i San Francisco. Kierowcy protestują przeciw pogorszeniu się warunków finansowych. Duża konkurencja na rynku spowodowała znaczną obniżkę cen przejazdów i wyśrubowane normy. Dlatego amerykańscy kierowcy Ubera planują przez dwie godziny nie przyjmować żadnych zgłoszeń wysyłanych przez aplikację, o czym poinformowało New York Taxi Workers Alliance. Planowane są też protesty przed siedzibami Ubera oraz konkurencyjnej firmy Lyft. Będą też protestować przed siedzibami Ubera oraz jego głównego konkurenta – firmy Lyft.
Uber wchodzi w piątek na amerykańską giełdę papierów wartościowych

Wprawdzie Uber w prospekcie emisyjnym informował, że po wejściu firmy na giełdę kierowcy mogą liczyć na premię, jednak dotyczyć to będzie niewielkiej grupy kierowców, tych najdłużej jeżdżących z aplikacją.

Przypomnijmy, że w Polsce nie tak dawno strajkowali z kolei taksówkarze, niezadowoleni z obecności Ubera, co w efekcie poskutkowało powstaniem ustawy, tzw. lex Uber.

Od przyszłego roku Uber i Bolt będą legalną konkurencją dla taksówek

Więcej:giełdauber