Xiaomi Redmi Note 7, Donald Trump, Królowa Obcych i smok

W naszej strefie na festiwalu fantastyki Pyrkon łączymy dwie rzeczy: waszą wyobraźnię z możliwościami nowoczesnych technologii. Zainspirował nas Xiaomi Redmi Note 7, a dokładniej fakt, że w tak przystępnym cenowo smartfonie znalazł się aparat z matrycą 48 Mpix wykorzystującą coraz popularniejszą wśród znacznie droższych urządzeń metodę łączenia pikseli do uzyskania jakości zdjęć zdecydowanie “z górnej półki”. Z naszych testów wynika, że użycie stabilizacji opartej na nadmiarowej informacji z tak dużej matrycy oraz pixel binning pozwalający na skokowe zwiększenie ilości informacji o świetle w połączeniu z całkiem niezłą optyką czynią z Redmi Note 7 świetne narzędzie dla kreatywnych mobilnych fotografów dbających o budżet.
Xiaomi Redmi Note 7, Donald Trump, Królowa Obcych i smok

Żeby sprawdzić, na co stać najbardziej kreatywnych ludzi w Polsce, na festiwalu fantastyki Pyrkon zorganizowaliśmy konkurs: do dyspozycji uczestników były minifigurki LEGO, trochę starych zabawek, kartonowe wytłoczki, części dawno niedziałających urządzeń i garść najróżniejszych rzeczy, które nasi redaktorzy trzymali w domach nie do końca wiadomo dlaczego (dwie plastikowe nogi w butach do piłki nożnej i sztuczna szczęka… serio??). Zadanie? Używając tych rekwizytów i Redmi Note 7 zrobić zdjęcie pod tytułem Mission Impossible. Czyli MI. Tak, dobrze zgadujecie, to ukłon w stronę patrona konkursu i fundatora nagrody – Xiaomi.

Efekty są spektakularne. Wasza kreatywność i wyobraźnia robią wrażenie, a pomysły na wykorzystanie możliwości aparatu Redmi Note 7, w tym najróżniejszych filtrów i dodatków często zaskakują. Czasem pozytywnie, czasem… po prostu zaskakują. Poniżej link do facebookowej galerii z pełnym zestawem ponad 100 prac – już za moment jury podejmie decyzję, kto otrzyma główną nagrodę czyli telefon Xiaomi Redmi Note 7. Chętnie weźmiemy też pod uwagę wasze zdanie, więc lajkujcie i komentujcie to, co wam się podoba szczególnie!

Konkurs “Mission Impossible”, wybrane prace

A tu kilka prac, które zdecydowanie zwracają uwagę. Zobaczcie sami!