Aplikacja iCloud pojawiła się w Microsoft Store

O iCloud poinformował Microsoft na swojej stronie internetowej. Aplikacja integruje się z Eksploratorem Windows i umożliwia w łatwy sposób korzystać ze zdjęć, filmów, kalendarza, poczty i innych pików umieszczonych w chmurze Apple. Aplikacja iCloud umożliwia też importowanie zakładek z Safari. Z kolei iCloud Drive, czyli odpowiednik OneDrive Microsoftu, pozwala edytować pliki bez pobierania ich na urządzenie, co pozwala oszczędzić miejsce na dysku.
Aplikacja iCloud pojawiła się w Microsoft Store

Bezpłatną aplikację iCloud zainstalujemy wyszukując ją w Microsoft Store lub bezpośrednio ze strony Apple. Program wymaga do działania iPhone’a, iPada, albo iPoda touch z systemem iOS w wersji 5 lub wyższej. Usługę iCloud uruchomimy też na komputerach Mac z systemem OS X Lion 10.7.4, lub późniejszym.

Aplikacja iCloud możemy już zainstalować w Windows 10 (graf. Apple)

Warto przy tym dodać, że także OneDrive od 2017 roku można uruchomić w iOS, po tym jak Apple w końcu wprowadziło menadżer plików w swoim systemie operacyjnym. Apple z Microsoftem od od lat rywalizują na wielu polach. Na szczęście producenci zaczynają zauważać, że użytkownicy często korzystają z rozwiązań różnych producentów. Wśród ponad 825 milionów użytkowników Windows 10 z pewnością są osoby, które mają urządzenia Apple i dobrze, że mogą teraz korzystać z obu środowisk. | CHIP