BMW Vision M Next zabrzmi muzyką Hansa Zimmera

BMW Vision M NEXT, najnowszy elektryczny pojazd ze stajni BMW, jak każdy elektryk dysponować będzie bardzo cichym silnikiem. Zbyt ciche pojazdy stanowią jednak szczególne zagrożenie dla pieszych, choć nie tylko. Stąd stosowane już w pojazdach elektrycznych mechanizmy generujące dźwięk silnika spalinowego. BMW postanowiło pójść nieco inną drogą i do pracy nad dźwiękiem zaprosiło znanego kompozytora muzyki filmowej Hansa Zimmera. Ten we współpracy z Renzo Vitale, inżynierem BMW ds. akustyki, skomponował specjalne brzmienie dla BMW Vision M NEXT.
BMW Vision M Next zabrzmi muzyką Hansa Zimmera

Brzmienie powstałe na rzecz BMW Vision M NEXT zostanie zastosowane w innych elektrycznych pojazdach bawarskiego producenta, który zapowiada, że do 2023 roku ma wypuścić kolejnych 25 modeli pojazdów elektrycznych.

Hans Zimmer jest jednym z najbardziej znanych twórców muzyki filmowej. Artysta, urodzony w 1957 r. ma bardzo bogate portfolio. Jest twórcą muzyki do takich znanych filmów jak “Rain Man” (1988 r.), “Thelma i Luiza” (1991 r.), “Król Lew” (1994 r., Oscar w 1995 r. za muzykę do tego filmu), a z nowszych tytułów warto wymienić “Interstellar” (2014 r.) i oczywiście “Blade Runner 2049” z 2017 r.

Więcej:BMWsamochody