“Diuna” – film, serial i gra

W 2020 r. na ekrany kin wejdzie kolejna, trzecia już ekranizacja powieści Franka Herberta “Diuna”. Tym razem za reżyserię odpowiada Denis Villeneuve, twórca takich dzieł jak “Siccario”, “Nowy Początek” (Arrival) oraz “Blade Runner 2049”.
“Diuna” –  film, serial i gra

Nowa ekranizacja “Diuny” ma być wg zapowiedzi reżysera maksymalnie wierna książkom Herberta i składać się będzie z dwóch części. Informacje o tym przekazał Joshua Grode, prezes wytwórni filmowej Legendary Pictures. W wywiadzie udzielonym The Hollywood Reporter powiedział: Taki jest zamysł. Jest pewna historia opisana w niektórych książkach, którą postanowiliśmy rozwinąć. Poza tym w powieści znajduje się moment bardzo dobrze nadający się na przerwanie filmu. 

Poza kinową “Diuną” trwają też prace nad serialem “Dune: The Sisterhood”, będącym spinn-offem wersji kinowej. Fabuła serialu skupi się na zakonie Bene Gesserit. Za współprodukcję serii oraz reżyserię odcinka pilotażowego odpowiedzialny będzie Denis Villeneuve (Blade Runner 2049Pogorzelisko). Serial powstaje dla platformy streamingowej, którą planuje uruchomić WarnerMedia.

To nie koniec przyjemności. Na fanów czekają także co najmniej trzy gry, których akcja toczyć się będzie w uniwersum Diuny. Za ich produkcję odpowiadać będzie norweskie studio Funcom, które podpisało kontrakt z Legendary Entertainment oraz Herbert Properties LLC.