E3: Keanu Reeves zapowiedział datę premiery gry Cyberpunk 2077

Publiczność w Los Angeles bardzo żywiołowo zareagowała zarówno na zapowiedź premiery “Cyberpunk 2077” jak i formę w jakiej CD Projekt Red to zrobił – a wydaje się, że nie mógł lepiej. Polskiemu studiu udało się zabłysnąć i nie utonąć wśród 59 innych tytułów, których zapowiedzi pokazano podczas półtoragodzinnej konferencji Microsoftu. Zaczęło się standardowo, zobaczyliśmy urywek historii, w której główny bohater ginie. Następnie budzi się na śmietnisku, a jego oczom ukazuje się… Keanu Reeves.
E3: Keanu Reeves zapowiedział datę premiery gry Cyberpunk 2077

Po tym wstępie, który okazał się znakomitą zapowiedzią, na scenę wszedł nie kto inny jak odtwórca ról Neo w “Matrixie” i Johna Wicka. Po krótkim wstępie i wymianie zdań z publicznością, aktor ujawnił datę premiery długo wyczekiwanej gry polskiego studia. W “Cyberpunk 2077” zagramy 16 kwietnia 2020 roku. Po tej prezentacji z pewnością pojawią się porównania do niedawnego zwiastunu “Death Stranding”, w którym mogliśmy zobaczyć Madsa Mikkelsena. Czyżby zatem polskie studio szło podobną drogą jak Hideo Kojima?

Na scenie podczas konferencji Microsoftu pojawił się też McLaren wykonany z… klocków Lego (fot. Microsoft)

Podobne wejście do “Cyberpunku 2077” miało jeszcze chyba tylko rozszerzenie do “Forza Horizon 4” zatytułowane “Lego Speed Champions”, które zmienia świat gry w zbudowany z wirtualnych klocków duńskiego producenta. Zaraz po prezentacji gry na scenie pojawił się McLaren wykonany z klocków Lego, co jest godne zapamiętania z konferencji Microsoftu.

Wśród gier, które zostały zaprezentowane warto wymienić z pewnością produkcje osadzone w świecie “Gwiezdnych Wojen”. “Jedi – Fallen order” zadebiutuje 15 listopada. Natomiast w “Star Wars The Skywalker Saga” (tu znowu zagramy figurkami z klocków Lego) zagramy w przyszłym roku.

Wśród innych tytułów zapowiedzianych podczas targów E3 na konferencji Microsoftu, warto szczególnie zwrócić uwagę na takie gry jak “Ori and the will of wisps” (premiera 11 lutego 2020), “Halo Infinite” (wakacje 2020), “Minecraft Dungeons” (początek 2020 roku), horror “Blair Witch” (30 sierpnia 2019). Potwierdziły się też pogłoski o współpracy George’a R.R. Martina z From Software, której owocem będzie gra “Elden Ring”. | CHIP

Więcej:bezcatnews