Epic Games do tej pory nie wypłaciło 37 tysięcy nagród w turniejach Fortnite

Sprawę opisał jeden z użytkowników serwisu Reddit. Według niego, Epic Games zalega z wypłatami od 8 miesięcy, a niektórzy gracze nie chcą mówić głośno o sprawie, ponieważ podpisali umowę poufności (ang. non-disclosure agreement) i obawiają się konsekwencji. Z relacji osób, które jednak zdecydowały się upomnieć o swoje, wynika, że osoby odpowiedzialne za kontakt z graczami, nie odpowiadają na ponaglenia wysyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Epic Games do tej pory nie wypłaciło 37 tysięcy nagród w turniejach Fortnite

Na stronie Epic Games można znaleźć informacje na temat wypłat obiecanych zawodnikom. Z danych tam umieszczonych wynika, że organizatorzy rozgrywek w “Fortnite” ciągle czekają na informacje od prawie 1700 zawodników. Z kolei od kwietnia 2019 roku, pojawiło się znacznie więcej turniejów i najwyraźniej Epic Games ma problem z weryfikacją tak dużej liczby zawodników uprawnionych do wygranej. Do tej pory pieniędzy nie otrzymało 37 tysięcy zwycięzców z czego większość dotyczy ostatnich dwóch dwóch miesięcy. Daniel Vogel z Epic Games poinformował we wspomnianym wątku na Reddicie, że producent “Fortnite” wprowadził kilka zmian, które powinny usprawnić obsługę płatności i komunikację z zawodnikami.

Epic Games ciągle zalega z wypłatami zwycięzcom turniejów “Fortite” (graf. Epic Games)

Problemy z płatnościami raczej nie są związane z płynnością producenta “Fortnite”. Epic Games w zeszłym roku przeznaczył 100 milionów dolarów na organizację turniejów. Taką samą kwotę na turnieje wyda także i w tym roku. 26 lipca w Nowym Jorku zostaną rozegrane pierwsze w historii finały Fortnite World Cup z pulą nagród w wysokości 30 milionów dolarów (114 milionów złotych). Miejmy nadzieję, że do tego czasu organizator zdąży uporządkować zaległe płatności. | CHIP