FiiO M11 – odtwarzacz muzyczny dla audiofilów z dwoma wyjściami słuchawkowymi

Urządzenie ma baterię o pojemność 3800 mAh, która wystarcza na nawet 48 godzin słuchania muzyki zakodowanej technologią LDAC stosowaną podczas łączenia się za pomocą Bluetooth. Audiofile z pewnością docenią trzy wejścia słuchawkowe. Tu jednak możemy liczyć na nieco mniej, bo około 13 h pracy, w przypadku słuchawek z mini-jackiem (3,5 mm), a także 9 godzin jeśli zależy nam na zbalansowanym sygnale za pośrednictwem złącz microjack (2,5 mm) lub pentaconn (4,4 mm).
FiiO M11 – odtwarzacz muzyczny dla audiofilów z dwoma wyjściami słuchawkowymi

Odtwarzacz FiiO M11 ma dwa wyjścia słuchawkowe, do których podepniemy 3 rodzaje wtyczek (fot. FiiO)

FiiO M11 ma 3 GB RAM, sześciordzeniowy procesor Samsung Exynos 7872 i działa na systemie Android 7 oraz nakładką FiiO Music. Ta ostatnia nie tylko dodaje przyjazny interfejs użytkownika z łatwym dostępem do utworów muzycznych, ale (co szczególnie istotne) zawiera algorytm dekodowania, który zapewnia lepszą jakość dźwięku. Wewnątrz znajdują się też dwa układy DAC AKM AK4493. Producent zapewnia ponadto, że udoskonalił też układ zasilania i inne kluczowe elementy takie jak rezystory i kondensatory, w trosce o najwyższą możliwą jakość audio.

Na górnej krawędzi znajdują się przyciski i pokrętło do sterowania odtwarzaczem (fot. FiiO)

W odtwarzaczu zainstalujemy dowolną aplikację zgodną z Androidem. Trzeba jednak pamiętać, że FiiO M11 ma jedynie 32 GB pamięci wewnętrznej, którą jednak możemy rozbudować za pomocą dwóch kart micro-sd do nawet 4 terabajtów. Urządzenie obsługuje standardy łączności Bluetooth, Wi-Fi (zarówo 2,4 GHz jak i 5 GHz), a także AirPlay, FiiO Link, UPNP praz DLNA. Za odtwarzacz FiiO M11 zapłacimy 2400 złotych. | CHIP