Gracz, który krzyknął do Reevesa, dostanie za darmo Cyberpunka 2077

Wszystko z powodu zdania "you are breathtaking".

To było prawdopodobnie najchętniej przesyłane w mediach społecznościowych nagranie z zapowiedzi premiery polskiej produkcji. Podczas targów E3 w Los Angeles, w trakcie konferencji Microsoftu, na scenę wszedł amerykański aktor Keanu Reeves. Odtwórca głównej roli w „Matrixie” został zaangażowany do udziału (i promocji) w „Cyberpunku 2077”. Reeves mówił do oklaskującej go publiczności:

– Pozwólcie mi powiedzieć… Bycie tam, przechadzanie się po ulicach przyszłości, naprawdę będzie zapierało dech.

Wtedy ktoś krzyknął do aktora: Ty zapierasz dech w piersiach (you are breathtaking). Keanu Reeves roześmiał się, odpowiedział tym samym zdaniem i zakończył, że wszyscy zapierają dech. Uczestnikiem wymiany zdań okazał się być gracz i youtuber, Peter Sark. CD Projekt RED obiecał mu darmową kopię gry w wydaniu kolekcjonerskim. Poniżej możecie zobaczyć opisaną sytuację z dwóch perspektyw – pierwsze nagranie jest zwykłą rejestracją, drugie to wideo Sarka.

Późnym wieczorem opublikujemy w CHIP-ie relację z PC Gaming Show na E3, czyli wydarzenia poświęconego tytułom wydawanym na PC, zwykle autorstwa mniejszych, niezależnych firm (choć eventowi patronuje Epic Games). Konferencję będzie śledziła Sylwia Zimowska.