HP Neverstop Laser – druk z dostrzykiwanego tonera

Na zorganizowanym w warszawskim Brain Embassy HP Inc przedstawiło najnowszy pomysł na zwiększenie swojego udziału nie tylko w rynku samych urządzeń druku laserowego, ale także, a może przede wszystkim na rozprawienie się z tzw. zamiennymi materiałami eksploatacyjnymi. Amerykański producent podszedł do tego najlepszą możliwą metodą – bardzo wyraźnym obniżeniem kosztów eksploatacji urządzeń. Nowy system HP Neverstop Laser poniekąd czerpie zresztą z rozwiązań “chałupniczych”, które doskonale znamy na polskim rynku.
hp neverstop laser
hp neverstop laser

Technologia opiera się o specjalny aplikator tonera. Kosztuje on na polskim rynku 49,99 zł i zawiera toner na 2500 wydruków. Bęben drukarki, znajdujący się w głównej, wymiennej kasecie, ma wytrzymałość na poziomie 20 000 wydruków. Nowa kaseta kosztować będzie 309 złotych, ale kupujemy ją już uzupełnioną do poziomu pozwalającego na 5000 wydruków. Łatwo policzyć, że koszty eksploatacji są naprawdę niskie. Niestety, w beczce miodu jest też łyżka dziegciu.

hp neverstop laser
HP Neverstop Laser 1000a (fot. Krzysztof Bogacki, CHIP)

Jest nią cena samego urządzenia. HP wprowadza w ramach nowej serii cztery urządzenia: Neverstop Laser 1000a, Neverstop Laser 1000W, Neverstop Laser 1200a oraz Neverstop Laser 1200W. Pierwsze dwa modele to drukarki, kolejne dwa – urządzenia wielofunkcyjne. Urządzenia z “W” na końcu nazwy posiadają oczywiście łączność bezprzewodową. Najtańszy model w serii (Neverstop Laser 1000a) kosztować będzie 999 złotych. Nietrudno więc zauważyć, że aby rzeczywiście skorzystać na zakupie nowych drukarek HP, należy drukować dość dużo. | CHIP

Więcej:drukarkiHP