Kolejny polski akcent na targach E3 – gra Blair Witch

Choć podczas wydarzenia koncernu z Redmond największe owacje zebrał “Cyberpunk 2077” (a ściśle Keanu Reeves, który zapowiedział datę premiery gry CD Projektu), to warto wspomnieć o mniejszej produkcji innego studia z naszego kraju. “Blair Witch” to najnowszy tytuł Bloober Teamu – zespołu, który możemy nazwać specjalistami od straszenia. Tak jak i w poprzednich produkcjach, tak i tutaj mówimy o survival horrorze rozgrywanym z perspektywy pierwszej osoby. W “Blair Witchu” graczowi będzie towarzyszył pies, a także, co budzi skojarzenia z serią “Outlast”, kamera wideo. Akcja przenosi nas do sierpnia 1996 roku. Główny bohater udaje się ze swoim czworonogiem do lasów Blackwood Hills, by odnaleźć zaginionego chłopca. Szybko jednak okazuje się, że w sercu lasu kryje się zło… Walki z potworami, zagadki logiczne, mniej typowego strzelania, więcej uciekania i wyrywania się przeciwnikom – zajrzyjcie do świata naszkicowanego przez studio z Krakowa.
blair witch
blair witch

Tytuł nawiązuje oczywiście do znanego amerykańskiego horroru “Blair Witch Project” z 1999 roku. Film utrzymany był w konwencji paradokumentu i opowiadał o trzech studentach, którzy wybrali się do lasów Black Hills, żeby nakręcić dokument o legendarnej wiedźmie z Blair. Uczestnicy wyprawy nigdy nie powrócili. Rok po ich zaginięciu odnaleziono taśmy, na których studenci zarejestrowali dramatyczną przygodę. Niskobudżetowy film, produkcja kosztowała około 20 tysięcy dolarów, odniósł ogromny sukces komercyjny – zyski wyniosły ponad 248 milionów dolarów.

W 2000 roku Terminal Reality wydało pierwszą część trylogii przygodowych horrorów opartych na motywach z tego filmu. Gra, również pt. “Blair Witch”, zebrała szereg pozytywnych recenzji. Użytkownicy chwalili przede wszystkim atmosferę strachu i grafikę. Czy polski “Blair Witch” przebije tamto dzieło? Dowiemy się 30 sierpnia. Nowa produkcja zadebiutuje na komputerach PC i konsolach Xbox One. | CHIP