Nie stać cię na Maca Pro? Apple ma rozwiązanie

Osoby, które mają iPhone’a albo iPada, mogą zobaczyć jak nowy Mac Pro będzie wyglądał w ich biurze albo domu. Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę Apple poświęconą Macowi Pro używając przeglądarki Safari. Następnie po włączeniu trybu rozszerzonej rzeczywistości (AR) możemy umieścić sprzęt na stole, czy podłodze.
Nie stać cię na Maca Pro? Apple ma rozwiązanie

Na stronie Apple można wejść i ustawić wirtualną wersję Maca Pro w swoim pokoju (graf. Apple)

Charakterystyczną cechą nowego Maca Pro jest nie tylko jego wysoka cena, ale także przykuwające uwagę wzornictwo. Po konferencji Apple w sieci od razu zaczęły pojawiać się memy i porównania do tarki do jabłek. Nie jest wcale wykluczone, że jest to celowy zabieg, który miał spowodować jak największy rozgłos. Jednak nie wszystkim nowy styl może się podobać. Dlatego pomysł z wykorzystaniem technologii AR jest strzałem w dziesiątkę. Poniżej możecie zobaczyć jak nowy Mac Pro prezentuje się w redakcji CHIP-a.

Za pomocą iPhone’a sprawdziliśmy jak Mac Pro będzie wyglądał w naszej redakcji (fot. Aleksandra Grendys)

Za najdroższą i najmocniejszą konfigurację Maca Pro z czterema kartami AMD Radeon Pro Vega II Duo i z maksymalną obsługiwaną pojemnością SSD (4TB) i RAM (1,5 TB) z kolei trzeba zapłacić bagatela około 45 tysięcy dolarów (170 tysięcy złotych). A pamiętajmy, że do tej ceny należy doliczyć jeszcze podatki, a także monitor i inne peryferia. Najtańszą kupimy za około 23 tysiące złotych (6 tysięcy dolarów). Mac Pro pojawi się w sprzedaży na jesieni. | CHIP