Nowe smartfony Vivo całkowicie naładujemy w zaledwie 13 minut

Warto przy tym pamiętać, że mocna ładowarka to nie wszystko. Technologię Super FlashCharge musi jeszcze umieć wykorzystać bateria smartfonu. A to z kolei oznacza, że nowy sposób nie dotyczy urządzeń już na rynku obecnych. Bardzo za to prawdopodobne, że Super FlashCharge zostanie zastosowane w modelu Vivo iQOO 5G. W marcu podobne rozwiązało pokazało Xiaomi. 100-watowe ładowarki tej firmy z funkcją o nazwie Super (super w nazwie wydaje się obowiązkowe) Charge Turbo pozwalają naładować baterię o pojemności 4000 mAh w 17 minut.
Nowe smartfony Vivo całkowicie naładujemy w zaledwie 13 minut

[banner slot=”text”]

Technologię Vivo Super FlashCharge w akcji można zobaczyć w wideo, jakie w chińskim serwisie społecznościowym Weibo opublikował jeden z product managerów Vivo.

Zważywszy na “żarłoczność” współczesnych smartfonów szybkie ładowane jest funkcją bardzo pożądaną. Inny pomysł na rozwiązanie problemu wiecznie brakującej urządzeniom mobilnym energii mają inżynierowie Nokii. Opracowany przez nich nowy typ baterii wykorzystuje nanorurki węglowe. Tego typu ogniwa mogą działać bez ładowania dwa i pół raza dłużej niż dotychczas produkowane baterie. | CHIP

W naszym rankingu smartfonów pierwsze miejsce okupuje na razie Samsung Galaxy S10+, którego bateria ma pojemność 4100 mAh.

Nowa technologia Nokii dwukrotnie wydłuży czas pracy na baterii

Więcej:vivo