Olbrzymia farma solarna w Texasie

W hrabstwie Pecos w Teksasie znajduje się jedno z największych pól naftowych w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory wydobyto tutaj ponad miliard baryłek ropy naftowej. Według ekspertów możliwy byłby kolejny miliard barykeł. Tymczasem tym, co ostatnio zwraca uwagę turystów nie są urządzenia wiertnicze, lecz olbrzymia farma solarna, zajmująca powierzchnię 2000 akrów (ok. 810 hektarów). Zamiast ropy naftowej pole będzie dostarczać odnawialnej energii.
Olbrzymia farma solarna w Texasie

Jak powiedziała serwisowi Digital Trends Angie Slaughter, jedna z osób odpowiedzialnych za projekt, jest to “około 1500 boisk do piłki nożnej, na których nie ma nic poza panelami słonecznymi”. Farma produkować będzie energię o mocy 222 megawatów, która zasili pobliski browar.

W farmę zainwestował jeden z największych amerykańskich producentów piwa, koncern Anheuser-Busch Companies, producent tak znanych (choć głównie na rynku amerykańskim) marek, jak Bud Light, Golden Road, Michelob ULTRA, Busch. Natomiast za stronę techniczną przedsięwzięcia odpowiada Recurrent Energy, kanadyjska firma specjalizująca się w systemach magazynowania energii słonecznej.

Dzięki tej świecie największy na świecie producent piwa będzie warzyć piwo korzystając wyłącznie z odnawialnego źródła energii.