Oppo Reno 10x Zoom już w Polsce – znamy cenę

Reno 10x Zoom stawia przede wszystkim na jakość mobilnej fotografii. Smartfon został wyposażony w system trzech kamer: głównej 48 Mpix, ultraszerokiej 8 Mpix i teleobiektywu 13 Mpix. Dzięki temu aparat obsługuje ogniskowe w zakresie od 16 do 160 mm. O stabilność obrazu przy tak dużym powiększeniu dba podwójny system OIS. Dzięki dużej matrycy i przysłonie f/1.7 smartfon ma radzić sobie także świetnie w przypadku zdjęć nocnych. Nie zabraknie również nowej funkcji optymalizacji portretów AI, która rozróżnia, czy fotografujemy obiekt, ludzi czy tło w nocy i poprawia ogólny wygląd zdjęcia.
Oppo Reno 10x Zoom już w Polsce  – znamy cenę

Reno x10 Zoom pozwoli użytkownikowi nagrać film w rozdzielczości 4K przy 60 kl./s., a dzięki wsparciu systemu OZO Audio i trzem mikrofonom, rejestrowany materiał powinien mieć także przyzwoitą jakość dźwięku przestrzennego. Smartfon otrzymał także dwuzakresowy GPS, który działa o 66 procent dokładniej niż tradycyjny moduł pracujący na jednej częstotliwości.

oppo reno 10x zoom
Ekran wypełnia 93,1% powierzchni przedniego panelu (fot. Oppo)

Pod maską urządzenia kryje się ośmiordzeniowy Snapdragon 855 z 6GB/8GB pamięci RAM i 128GB/256 GB pamięci wewnętrznej z opcją rozszerzenia do 256GB. Podobnie jak w innych telefonach tej linii, skaner linii papilarnych umieszczono w 6,6-calowym ekranie o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. Przednia kamera z kolei o rozdzielczości 16-megapikseli znajduje się w automatycznie wysuwanej “płetwie”, dzięki której wyświetlacz smartfonu pozbawiony jest jakichkolwiek wcięć.

[banner slot=”text”]

Oppo wprowadziło na rynek swój pierwszy smartfon w 2008 roku. Dziesięć lat później firma uplasowała się na piątym miejscu pod względem udziału w globalnej sprzedaży telefonów komórkowych. Chińska marka jako jedna z pierwszych rozpoczęła modę na selfie, wprowadzając smartfony z przednimi aparatami o rozdzielczości 5 MPix. | CHIP

Więcej:Oppo