repo man

Repo Man – powstaje polski symulator komornika

Toruńskie studio Baldur Games pod koniec przyszłego roku wprowadzi na komputery PC kolejną grę z popularnego ostatnio gatunku. Tym razem chodzi o budowanie kariery w branży komorniczej. Produkcję wyda Ultimate Games.

Realistyczny symulator „Repo Man” będzie dotyczył ściągania długów. Komornicy często stają przed trudnymi dylematami i właśnie na takich wyborach skupi się rozgrywka.

Produkcja pozwoli na bliższe poznanie komorniczego świata, czyli branży owianej pewną tajemniczością i czasem także złą sławą. Co istotne, „Repo Man” zaprezentuje poważne podejście do tematu. Nie zabraknie tutaj wyborów moralno-etycznych, a niektóre sytuacje mogą być dla graczy naprawdę kłopotliwe — zapowiada CEO Ultimate Games, Mateusz Zawadzki.

repo man
W tytule będą też zdarzenia losowe (graf. Baldur Games)

Zabawa skoncentruje się na rozwoju kariery poprzez podejmowanie zleceń windykacyjnych na terenie kilku dzielnic miasta – zarówno bogatych rejonów z willami, jak i zabudowań przemysłowych. Rozgrywka ma polegać w dużej mierze na próbach zajęcia wartościowych rzeczy, które są w posiadaniu dłużników. By tego dokonać, gracz musi nie raz wykazać się biegłością w szukaniu przedmiotów i umiejętnością dostawania się do zamkniętych pomieszczeń. Przydadzą się także znajomości wśród urzędników oraz dodatkowe wsparcie podczas windykacji.

„Repo Man” zadebiutuje na komputerach PC 20 listopada 2020 roku, ale twórcy nie wykluczają też konsolowego portu. Zainteresowani aktualnymi informacjami o powstającym tytule mogą dodać go do obserwowanych na Steamie. Podobne symulatory nie zdobywają raczej uznania recenzentów i na próżno ich szukać na listach bestsellerów, a jednak takich gier powstaje całkiem sporo. Są też chętnie demonstrowane przez youtuberów. Wciąż w produkcji pozostają tytuły, które budzą mieszane odczucia, jak np. symulator księdza (pokazanego w krzywym zwierciadle) czy więziennego strażnika (niestroniącego od przemocy). | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.