symulator księdza

Priest Simulator, czyli i ty możesz zostać księdzem

Fot. Steam
Udzielanie rozgrzeszenia za pokazanie biustu, przyjmowanie łapówek, walka z innymi księżmi na boskie moce - takich atrakcji należy się spodziewać po "Priest Simulator" studia Delirma, które ukaże się na komputerach PC w grudniu 2019 roku.

Projektanci „Symulatora Księdza”, czyli studio Delirma, wydają się nie przebierać w środkach. Szybki rzut oka na pierwszy zwiastun pokazuje, że gra z właściwą symulacją ścieżki kapłańskiej nie będzie miała wiele wspólnego.

Reklama

Produkcja nastawiona jest na absurdalną zabawę stereotypami – główny bohater nie stroni od alkoholu, pokazuje wiernym środkowy palec, przyjmuje koperty od biznesmanów. Walczy z demonami stosując inkantacje w stylu „deus meus kosmateus”, ściąga z nieba błyskawice i rozprawia się z członkami sekt.

Już z uwagi na sam temat gra wydaje się mocno kontrowersyjna i tylko z tego powodu wiele streamerów z pewnością się nią zainteresuje. „Priest Simulator” można postawić tuż obok symulatora menela, kozy, chleba czy więziennego klawisza, które na YouTubie cieszą się sporą popularnością. Czy obrazoburczy temat wystarczy, by przysłonić ewidentne niedostatki związane z fizyką i oprawą wizualną? O tym przekonamy się dopiero w grudniu przyszłego roku, kiedy to tytuł zadebiutuje na PC. Wydawcą jest Ultimate Games. Już teraz można dodać grę do listy życzeń na Steamie.

„Priest” pozwoli na lokalną kooperację (fot. Steam)

Warto zauważyć, że studio Delirma tworzy też równocześnie inną grę o księdzu. „Faither” (występująca również pod nazwą „Priest”) to dwuipółwymiarowa gra RPG, która skupia się na rozwoju egzorcysty walczącego z demonami. Tytuł jest w całości poświęcony walce z sługami szatana i nie stroni od brutalnych animacji. Gra zadebiutuje w czerwcu przyszłego roku. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.