Ruszyła letnia wyprzedaż na Steam – zobacz najciekawsze oferty

Jak co roku Valve, firma stojąca za platformą Steam, uruchomiła dużą, letnią wyprzedaż. To jedna z kilku podobnych akcji organizowanych na Steamie w ciągu roku. Tym razem całość ubrano w konwencję wyścigów samochodowych. Wyścigi oznaczają oczywiście kupowanie objętych promocją tytułów, co ma prowadzić do wygranej. Nie gramy na szczęście sami – dołączamy do jednej z kilku drużyn, a nagrody są przyznawane losowo. Więcej o zasadach wyścigu przeczytacie na stronie akcji.
steam - valve
steam - valve

Gry na Steam nawet 90 procent taniej

Wróćmy do samej wyprzedaży. Niektóre gry zostały przecenione nawet o 90 procent. Wśród tytułów o obniżonych cenach znalazły się też prawdziwe perełki. Poniżej krótka lista najciekawszych przecen. Oczywiście będzie nam miło jeśli swoje znaleziska wrzucicie w komentarzach.

“Age of Empires III” nie zestarzało się szczególnie. Inna sprawa, że od czasu premiery tej gry wyszło niewiele RTSów (fot. Steam)

“Age of Empires 3: Complete Collection” to klasyczna i nienowa już, ale nadal znakomita gra RTS, której następcę, po wielu latach przerwy, nareszcie zapowiedziano. Tytuł ten (wersja ze wszystkimi oficjalnymi dodatkami) został przeceniony o 75 procent i kosztuje obecnie 35,74 zł.

“Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition” to gra uważana za jeden z najlepszych cRPG ostatnich lat. Warto dać jej szansę, bo historia jest (chociaż ciut naiwna), całkiem wciągająca, a rozgrywka ma wiele z uroku dawnych gier RPG ze złotej ery tego gatunku. Tę edycję gry przeceniono o 40 procent i kosztuje aktualnie niecałe 100 złotych.

“Wiedźmin 3: Dziki Gon” także został przeceniony, i to aż o 70 procent. Jeśli jeszcze nie graliście w świetną grę autorstwa CD Projekt RED, to jest okazja do nadrobienia – gra (niestety bez dodatków), kosztuje ledwie 29,99 zł.

Seria “Amnesia” to z pewnością nie jest rozrywka dla osób nie gustujących w horrorach (fot. Steam)

“Amnesia: Collection” to zestaw gier dla osób o mocnych nerwach. Składa się z dwóch części horroru FPS, przecenionych aż o 90 procent – zestaw wyceniono na 12,49 zł.

“Dark Souls III” to gra dla osób, które lubią wyzwania. Wysoki, czasem wręcz absurdalnie, poziom trudności to znak rozpoznawczy tej serii. Część trzecia jest teraz tańsza o 75 procent i kosztuje 49,99 zł.

Dobrych, naprawdę grywalnych tytułów w wyprzedaży na Steam jest oczywiście znacznie więcej. Powyższe to tylko kilka wybranych. Wyprzedaż potrwa do 9 lipca. | CHIP