Samsung CRG5 – monitor dla graczy z 240 Hz

27-calowy CRG5 łączy krzywiznę ekranu 1500 R z bardzo wysoką częstotliwością 240 Hz. Dzięki temu monitor ma eliminować opóźnienia i płynnie wyświetlać wszystkie sceny. Zakrzywienie pogłębia też proces immersji, czyli “zanurzenia” się w grze. Za jakość obrazu odpowiada dodatkowo technologia NVIDIA G-SYNC, która “wygładza” obraz i zapobiega występowaniu efektu “rwania”.
Samsung CRG5 – monitor dla graczy z 240 Hz

Poza rozdzielczością Full HD monitor zapewnia użytkownikowi bardzo głębokie czernie i jasne biele przy współczynniku kontrastu 3000:1. Dzięki temu nawet w scenach o skrajnie ciemnych lub jasnych kolorach gracz będzie w stanie zauważyć detale, co z kolei pozwoli uzyskać przewagę w walce. Nie brakuje w nim także trybu Eye Saver redukującego emisję niebieskiego światła oraz technologii Flicker Free zapobiegającej migotaniu podświetlonego obrazu.

Wysoki współczynnik kontrastu to kluczowa cecha monitora dla graczy (fot. Samsung)

CRG5 charakteryzuje się także proporcjami 16:9, szerokim kątom widzenia w pionie i poziomie (178°) oraz krótkim czasem reakcji (4 ms). Jeżeli chodzi o złącza znajdziemy tutaj Display Port 1.2, 2 HDMI oraz wejście na słuchawki. Użytkownik może ponadto wybrać wstępne ustawienia opcji wyświetlania dla dowolnego gatunku gry lub przygotować własne profile i przełączać się między nimi. Monitor został wyceniony na 400 dolarów (ok. 1500 zł). W sklepach pojawi się w trzecim kwartale. | CHIP

> Najlepsze monitory dla graczy sprawdzisz w naszym rankingu. Samsung C24FG70 znajduje się aktualnie na drugim miejscu w kategorii ECONO.