Samsung Galaxy Note 10 Pro będzie miał 5G i nowy SoC

Samsung ma wprowadzić w tym roku dwa modele Galaxy Note 10. Standardową oraz wariant topowy – Galaxy Note 10 Pro. Wcześniejsze przecieki mówiły, że Note 10 napędzany będzie przez układ Exynos 9820 (w USA Snapdragon 855). Jednak okazuje się, że Note 10 Pro nie będzie miał tego samego procesora. Jego sercem będzie zapewne niezapowiedziany jeszcze nowy SoC. W przecieku pada nazwa Exynos 9825 i mówi ona więcej niż może wydawać się na pierwszy rzut oka.
Samsung Galaxy Note 10 Pro będzie miał 5G i nowy SoC

Informacja wyciekła na forum XDA. Max Weinbech, który ją ujawnił, twierdzi, że pochodzi z  wewnętrznego testu porównawczego Samsunga. Potwierdza on, że sercem nowego telefonu ma być układ Exynos 9825, a przy tym, że nowy smartfon Samsunga będzie korzystał z łączności 5G. Wprawdzie Max posługuje się tu nazwą Note 10, ale mało prawdopodobnym jest, by nowy układ był wykorzystany w obydwu smartfonach Note.

Samsung nie zapowiedział jeszcze Exynosa 9825. Jego nazwa sugeruje jednak, że konstrukcyjnie będzie zbliżony do Exynosa 9820, którego znamy ze świetnego Galaxy S10. Cyfra 5 na końcu nazwy może być tylko wartością porządkową, ale może także oznaczać obecność modemu 5G, co pokrywałoby się z przeciekiem. Przekonamy się zapewne jeszcze w sierpniu – na wtedy zaplanowano premierę nowych “notatników” Samsunga. | CHIP