Sennheiser wprowadza bezprzewodowe słuchawki dla graczy

Nowe słuchawki Sennheiser GSP 670 mogą komunikować się z komputerem na trzy sposoby: przewodowo – za pomocą kabla USB oraz bezprzewodowo, za pośrednictwem dołączonego adaptera lub poprzez Bluetooth. Ta ostatnia forma połączenia jest raczej w nowych słuchawkach niemieckiego producenta obecna na wypadek, gdyby ktoś chciał podłączyć je do telefonu lub tabletu. W przypadku głównego zastosowania tego modelu – gier – sprawa ma się jednak inaczej.
Sennheiser wprowadza bezprzewodowe słuchawki dla graczy

Gamingowe, ale bez wszechobecnej czerwieni i podświetlenia LED. Jak widać – da się (fot. Sennheiser)

Producent twierdzi, że komunikacja za pomocą specjalnej technologii opracowanej na potrzeby bezprzewodowych słuchawek daje rezultaty lepsze niż popularny Bluetooth, który cechuje się minimalnymi, ale jednak obecnymi opóźnieniami. W przypadku muzyki to oczywiście nie problem – i tak do naszych uszu dociera całość utworu. W grach jednakże to zupełnie inna sprawa.

Sennheiser chwali się wieloma funkcjami użytkowymi, ale najważniejszy pozostaje jednak dźwięk. Producent zastosował duże przetworniki, chociaż oficjalnie nie podaje zbyt wielu danych, to możemy spodziewać się, że GSP 670 będą brzmiały przynajmniej dobrze (fot. Sennheiser)

Przy zastosowaniu adaptera brak opóźnień jest okupiony większym zużyciem prądu – słuchawki wytrzymują wówczas 16 h użytkowania na baterii, podczas gdy korzystając z Bluetooth będzie to już 20 h. Słuchawki Sennheiser GSP 670 ładowane są poprzez USB i obsługują szybkie ładowanie – do działania przez 2 h potrzebują tylko 7 min ładowania.

[banner slot=”text”]

Sama konstrukcja słuchawek Sennheiser GSP 670 jest charakterystyczna dla modeli gamingowych – duże, zamknięte nauszniki, solidny pałąk oraz mikrofon na wysięgniku. Nauszniki zostały pokryte sztuczną skórą zamszową, tym samym nie ma tu efektu przyklejania się słuchawek. O jakość dźwięku raczej nie należy się obawiać – Sennheiser znajduje się wśród najlepszych producentów sprzętu audio. Jedynym minusem może być cena. Słuchawki Sennheiser GSP 670 będą dostępne na polskim rynku w sierpniu 2019 w cenie 1499 zł. | CHIP