Składane urządzenie Microsoftu – czym będzie?

Celowo nie posługujemy się tu żadną nazwą komputera, ponieważ ta, jak dotąd nie padła. I chociaż można domyślić się, że będzie to jakaś odmiana urządzeń zbiorczo nazywanych przez Microsoft Surface, to nie można wykluczyć, że ostateczna nazwa produktu będzie inna. Póki co urządzenie pozostanie więc “tajemniczym, składanym komputerem Microsoftu”. Co o nim wiemy?
Składane urządzenie Microsoftu – czym będzie?

Składane ekrany na chwilę obecną wywołały raczej sporo śmieszności w świecie smartfonów. Czy z laptopami będzie lepiej? (fot. Lenovo)

Jak podaje Forbes, urządzenie będzie miało dwa 9-calowe wyświetlacze o proporcjach 4: 3, co stanowi inne podejście do tematu dwóch ekranów niż na przykład w składanym komputerze Lenovo. Sercem komputera ma być wykonany w litografii  10nm układ Lakefield Intela. Tych procesorów jeszcze nie ma na rynku, a ich premiera spodziewana jest na koniec tego roku. Składany komputer Microsoftu ma być przy tym realizacją koncepcji stałego podłączenia do sieci. Urządzenie ma mieć modem LTE lub 5G.

Patent na składany komputer o dwóch ekranach Microsoft ma od dawna, pytanie co z nim zrobi? (fot. Neowin)

Najbardziej interesującą częścią informacji jest jednak fakt, że urządzenie jest w stanie uruchamiać aplikacje na Androida, co jest potwierdzone przez Zaca Bowdena z Windows Central, na podstawie jego własnych źródeł. Idea aplikacji na Androida w systemie Windows nie jest wcale nowa, ale w przypadku lekkiego, składanego urządzenia, może mieć wiele sensu.

[banner slot=”text”]

Jeśli chodzi o to, kiedy możemy spodziewać się premiery tajemniczego komputera to zarówno Forbes, jak i Windows Central wydają się zgadzać, że powinno to nastąpić w pierwszej połowie 2020 roku. | CHIP