US Navy pracuje nad dużym projektem

Naval Postgraduate School zakończyła właśnie przetarg na zarchiwizowanie i przeanalizowanie 350 miliardów postów z mediów społecznościowych, opublikowanych pomiędzy 2014 a 2016 rokiem. Mają pochodzić one od 200 milionów użytkowników, posługujących się 60 językami i zamieszkałymi we wskazanych w zamówieniu przetargowym krajach. Oficjalnym celem projektu jest badanie nad ewolucją internetowego slangu oraz kolokwializmów występujących w języku użytkowników tego medium.
(Fot. U.S. Navy/Jonathan Clay/military.com)

(Fot. U.S. Navy/Jonathan Clay/military.com)

Informacje pozyskane z mediów społecznościowych pozwalają nam po raz pierwszy sprawdzić, jak ewoluują slang i wyrażenia potoczne, a to ułatwiają zrozumienie, dlaczego społeczności tworzą się wokół tych, a nie innych serwisów społecznościowych – powiedział dla serwisu Bloomberg T. Camber Warren, główny badacz projektu i adiunkt w Departamencie Analiz Obronnych w Naval Postgraduate School, specjalizujący się w bezpieczeństwie międzynarodowym, polityce etnicznej, metodach statystycznych i modelowaniu obliczeniowym.

Biorąc pod uwagę to, że za powstaniem sieci Tor stoi U.S. Naval Research Lab (NRL), a obecny projekt wywodzi się z tego samego środowiska (Naval Postgraduate School jest podyplomową szkołą publiczną prowadzoną przez Marynarkę Wojenną USA), to rodzi się pytanie, czy prawdziwym celem projektu jest np. portal społecznościowy, oferujący większą anonimowość od wszystkowiedzącego Facebooka? 

Więcej:FacebookTor