Wybierasz się na wakacje? W tych krajach zapłacisz najwięcej za internet mobilny

Najwięcej za internet mobilny płacą użytkownicy w Zimbabwe. Średnio za 1 GB przesłanych danych trzeba zapłacić 75 dolarów (282 złote). Trzeba jednak pamiętać o tym, że ceny poszczególnych operatorów mogą być znacznie wyższe niż średnie ceny uwzględnione w badaniu. I tak, najwięcej, bo aż prawie tysiąc złotych (253 dolary) za gigabajt transferu zapłacimy na Samoa. Drogo jest także na Kajmanach (144 dolary), w Gujanie Francuskiej (113 dolarów) i Bermudach (100 dolarów).
Wybierasz się na wakacje? W tych krajach zapłacisz najwięcej za internet mobilny

Na Samoa za 1 GB mobilnego transferu zapłacimy prawie 1000 zlotych (graf. CHIP)

Średnia cena 1 GB na świecie to 8,5 dolara (ok. 32 złote). W krajach Europy Zachodniej średnie ceny często są wyższe. Najdrożej jest w Grecji, Szwajcarii, Norwegii i Portugalii. Drożej niż w Polsce zapłacimy także w krajach Bałtyckich, Niemczech, Austrii, Szwecji, krajach byłej Jugosławii, Belgii i w Wielkiej Brytanii. Z kolei podocne ceny internetu mobilnego znajdziemy we Włoszech, Dani, Finlandii oraz na Ukrainie.

Ceny za internet mobily w Europie też potrafią być wysokie (graf. CHIP)

Oferty polskich operatorów wypadają bardzo korzystnie na tle innych krajów, także tych europejskich. Ciekawe prezentują się rozpiętości cen mobilnego internetu. W najtańszych ofertach w Polsce zapłacimy 50 groszy za gigabajt. W najdroższych – aż 20 złotych. Badanie zostało przeprowadzone pod koniec ubiegłego roku i uwzględnia 57 ofert polskich operatorów, którzy oferują internet mobilny. | CHIP