Wygrana dziennikarza CHIP-a w konkursie ekstremalnego overclockingu

Na organizowanym przez Intela i Asusa w Warszawie konkursie ekstremalnego overclockingu dla dziennikarzy, w zespole razem z Piotrem Urbaniakiem z Dobreprogramy.pl udało mi się uzyskać najlepszy rezultat. Formuła konkursu zakładała podkręcanie procesorów Intel Core i9-9900K z użyciem chłodzenia ciekłym azotem. Cel – uzyskać maksymalny wynik w Cinebench R15. Uzyskany przeze mnie i Piotra rezultat możecie zobaczyć poniżej. 2974 punkty na tym procesorze oznacza 43 wynik na świecie wg rankingu Hwbot.
Wygrana dziennikarza CHIP-a w konkursie ekstremalnego overclockingu

Uzyskany przez nas rezultat wraz z informacjami z CPU-Z. Nasza sztuka nie chciała pracować z mnożnikiem wyższym niż 66, ale i na to znalazł się sposób.

Konkurs prowadzony był pod czujnym i fachowym okiem Michała “Extreme Addict” Vobożila. Najbardziej znany polski ekstremalny overclocker podkreślał, że to pierwszy tego typu konkurs organizowany w Polsce od… 2011 roku.

Międzyredakcyjna praca zespołowa (fot. Intel)
Nasza maszyna (już nieco wystudzona) oparta o płytę główną ASUSa i pamięci G.Skill (fot. Krzysztof Bogacki/CHIP)
Kiedy Michał Vobożil opowiada o overclockingu to warto słuchać. Jeden z czołowych overclockerów na świecie to skarbnica wiedzy o ekstremalnym podkręcaniu (fot. Intel)
Wygrana w konkursie nie przyszła łatwo. Drugi zespół był ledwie 10 punktów za nami (fot. Intel)