Wygrana dziennikarza CHIP-a w konkursie ekstremalnego overclockingu

Na organizowanym przez Intela i Asusa w Warszawie konkursie ekstremalnego overclockingu dla dziennikarzy, w zespole razem z Piotrem Urbaniakiem z Dobreprogramy.pl udało mi się uzyskać najlepszy rezultat. Formuła konkursu zakładała podkręcanie procesorów Intel Core i9-9900K z użyciem chłodzenia ciekłym azotem. Cel – uzyskać maksymalny wynik w Cinebench R15. Uzyskany przeze mnie i Piotra rezultat możecie zobaczyć poniżej. 2974 punkty na tym procesorze oznacza 43 wynik na świecie wg rankingu Hwbot.

Uzyskany przez nas rezultat wraz z informacjami z CPU-Z. Nasza sztuka nie chciała pracować z mnożnikiem wyższym niż 66, ale i na to znalazł się sposób.

Konkurs prowadzony był pod czujnym i fachowym okiem Michała „Extreme Addict” Vobożila. Najbardziej znany polski ekstremalny overclocker podkreślał, że to pierwszy tego typu konkurs organizowany w Polsce od… 2011 roku.

Międzyredakcyjna praca zespołowa (fot. Intel)
Nasza maszyna (już nieco wystudzona) oparta o płytę główną ASUSa i pamięci G.Skill (fot. Krzysztof Bogacki/CHIP)
Kiedy Michał Vobożil opowiada o overclockingu to warto słuchać. Jeden z czołowych overclockerów na świecie to skarbnica wiedzy o ekstremalnym podkręcaniu (fot. Intel)
Wygrana w konkursie nie przyszła łatwo. Drugi zespół był ledwie 10 punktów za nami (fot. Intel)
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.