Xperia 1 w przedsprzedaży z bezprzewodowymi słuchawkami Sony

Flagowe smartfony potrafią osiągać zawrotne ceny, dlatego nic dziwnego, że producenci starają się dodatkowo zachęcać fanów swojej marki do wydania tak dużych pieniędzy. Sony postanowiło dorzucić polskim klientom słuchawki WX-1000XM3. Jeżeli ktoś kupi telefon do 7 czerwca, za komplet zapłaci 4400 złotych. Po tym okresie Xperia 1 ma kosztować 4000, wychodzi zatem na to, że w przedsprzedaży można oszczędzić około tysiąca złotych. O ile oczywiście w ogóle planowaliście zakup bezprzewodowych słuchawek z systemem aktywnej redukcji szumów. Z promocji da się skorzystać w salonach, na stronie internetowej Sony Centre i w sieci Media Expert.
xperia 1
xperia 1

[offers keywords=”sony xperia 1″]

Xperia 1 jest sprzedawana w czterech kolorach (fot. Sony)

Sony Xperia 1 ma 6,5-calowy ekran OLED o kinowych proporcjach 21:9 i rozdzielczości 4K ze wsparciem HDR. Firma zadbała o silnik przetwarzania obrazu, który na bieżąco poprawia kolorystykę i kontrast. W urządzeniu pracuje 8-rdzeniowy Snapdragon 855 z układem Adreno 640, 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej z opcją rozszerzenia o 512 GB.

Xperia 1 miała premierę w lutym (fot. Sony)

Z urządzenia powinni być zadowoleni amatorzy fotografii. Na układ główny składają się 3 aparaty: standardowy o rozdzielczości 12 Mpix (f/1.6) z optyczną stabilizacją obrazu, szerokokątny (16 mm) o rozdzielczości 12 Mpix (f/2.4) i teleobiektyw (52 mm) również o rozdzielczości 12 Mpix  (f/2.4) i z optyczną stabilizacją. Za lepszą jakość zdjęć ma odpowiadać nowy filtr odszumiający oraz autofokus śledzący wzrok fotografowanej osoby. Z przodu zainstalowano 8 Mpix aparat ze światłem f/2.0.

Jest jeszcze Wi-Fi 802.11ac, LTE, Bluetooth 5.0, NFC oraz obsługa standardu Dolby Atmos. Niestety Sony zdecydowało się zrezygnować ze złącza mini-jack. Nie imponuje bateria o pojemności 3300 mAh. Całość działa pod kontrolą Androida 9.0. | CHIP


Jeżeli Xperia 1 was nie przekonuje, tu znajdziecie nasz ranking najlepszych smartfonów. Na pierwszym miejscu jest obecnie Samsung Galaxy S10+.

Więcej:SonyXperia