Yanosik XS – nowoczesna alternatywa dla CB Radia

Yanosik XS pełni podobną rolę jak CB radio. Używający go kierowca otrzymuje jednak tylko najważniejsze komunikaty dotyczące drogi. Komunikator jest niewielki, a dzięki fizycznym przyciskom łatwo z niego korzystać w trakcie jazdy. Urządzenie, podobnie jak aplikacja, ostrzega o fotoradarach czy wypadkach na drodze. Pozwala także poinformować innych użytkowników o sytuacji.
Yanosik XS – nowoczesna alternatywa dla CB Radia

Po co go w ogóle używać, skoro można pobrać darmową aplikację? Przede wszystkim, gdy podłączymy Yanosika XS do gniazda zapalniczki, system uruchomi się natychmiast, gdy tylko ruszymy samochodem. Dzięki temu nie musimy za każdym razem wyciągać telefonu z kieszeni i uruchamiać programu. Poza tym jest to urządzenie niezależne od smartfonu. To zaś oznacza, że można rozmawiać przez telefon bez ryzyka przegapienia ważnego komunikatu.

yanosik xs
Yanosik XS nie zajmuje wiele miejsca (fot. Yanosik)

Urządzenie można oczywiście powiązać z aplikacją na smartfonie, by przeglądać historię zgłoszeń i podziękowań, a także korzystać z nawigacji. Fizycznego Yanosika można już kupić w oficjalnym sklepie, gdzie kosztuje 299 zł. Należy także dokupić za 99 zł transmisję danych aktywną przez rok, bądź wybrać abonament dożywotni za 299 zł. Większy model, Yanosik GTR, wyposażony w ekran kosztuje 499 zł.

Bezpłatna aplikacja Yanosik została pobrana już 8 milionów razy, a aktywnie korzysta z niej ok. 1,5 mln osób. Oprogramowanie zdobyło popularność za sprawą map zawierających ostrzeżenia drogowe, które na bieżąco są aktualizowane przez użytkowników. Każdy więc kierowca korzystający z Yanosika może ostrzec innych  o kontroli, wypadku czy robotach drogowych. Aplikacja pomaga także omijać korki oraz posiada funkcję wideorejestratora. | CHIP

[offers keywords=”yanosik”]