Zagraj w Mario z trybem battle royale w przeglądarce

W klasyczną wersję Super Mario Bros mogło grać tylko dwóch graczy, ale nie równocześnie. InfernoPlus w taki sposób przerobił grę Nintendo, by mogło bawić się nawet 100 osób w tym samym momencie. Wszystko wygląda dokładnie tak, jak w oryginale. Gracz wybiera świat (1-3), w którym rozpocznie rundę. Po załadowaniu gry (czeka się ok. 10 sekund), wszyscy gracze startują z tego samego miejsca i są widoczni przez pozostałych w formie przezroczystych duchów.
Zagraj w Mario z trybem battle royale w przeglądarce

Mechanika gry się nie zmieniła. Nadal musimy biec w prawo, przeskakiwać nad przeszkodami w postaci fizycznych elementów i ruchomych wrogów i zgarniać bonusy. Nie jesteśmy w stanie bezpośrednio wpływać na innych graczy, ale możemy podbierać im power-upy i monety oraz utrudniać im grę poprzez tąpnięcia na skorupy żółwi Koopa. Aby wygrać należy dotrzeć do końca planszy jako jedna z trzech pierwszych osób. Ponieważ jest to battle royale, na rundę mamy tylko jedno życie.

W Mario Royale zagracie bezpośrednio w przeglądarce. Warto się pospieszyć, bo Nintendo znane jest z dość restrykcyjnego podejścia do twórczości fanowskiej. Sam autor gry jest chyba tego świadomy. Na ekranie wczytywania podkreśla, że tytuł jest tylko parodią i bardzo prosi, by “go nie pozywać”.

Chociaż tryb battle royale kojarzy się głównie ze strzelankami pokroju “Fortnite” czy “PUBG”, to ostatnimi czasy pojawia się w coraz większej liczbie produkcji spoza tego gatunku. Dobrym przykładem jest tutaj chociażby “Tetris 99”, czyli klasyczna odsłona logicznej gry, w którą można grać równocześnie z 99 innymi osobami. Produkcja ta może się pochwalić oceną na poziomie 83/100 w serwisie Metacritic. | CHIP

> Sprawdź najlepsze promocje na gadżety z Super Mario m.in. czapeczki, zabawki, gry planszowe.