Założyciel Alienware przechodzi do AMD

Wygląda na to, że AMD planuje bardzo silnie uderzyć w gaming. “Czerwonym” udało się pozyskać współzałożyciela Alienware, wiceprezesa i dyrektora generalnego tej firmy, Franka Azora. Frank był z Alienware/Dell od prawie 25 lat. Jest przy tym jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w branży. Ten transfer to z pewnością zaskoczenie, a dla AMD duża wygrana wizerunkowa. Bogactwo doświadczeń, które Frank Azor wniesie do AMD jako Chief Gaming Officer, jest bardzo szerokie.
frank azor
frank azor

Frank Azor niedawno opublikował na Twitterze informacje o swoim odejściu z Alienware i Dell. Wspominał tam o kolejnym wyzwaniu, lecz nie ujawnił żadnych szczegółów. Pełna treść oświadczenia, dość emocjonalna jak na podobne informacje, pojawiła się na stronie Alienware. Teraz, gdy wiemy, że dołączy do AMD jako Chief Gaming Officer (zapewne wypada to tłumaczyć jako: główny dyrektor ds. gamingu), można zachodzić w głowę nad czym będzie pracował.

frank azor
Miałem przyjemność poznać Franka Azora podczas ubiegłorocznej premiery procesorów… Intela, odbywającej się w Nowym Yorku.

Można z powodzeniem założyć, że Frank Azor zajmie się działaniami zarówno dla gamingu pecetowego, jak i konsolowego.  Być może zostanie wskrzeszona idea AMD Project Quantum? Cokolwiek to będzie, powinno być interesująco. Trzeba bowiem pamiętać, że mówimy o założycielu firmy tworzącej komputery skierowane do graczy, która powstała w czasach, w których gry wciąż były niszą, a wielu graczy nie przyznawało się do grania. | CHIP