Zespół Radiohead po ataku hakerskim upublicznił 18 godzin nagrań

Zamiast płacić okup, zespół Radiohead, po prostu udostępnił w sieci cały materiał, jaki wpadł w niepowołane ręce. Całe 18 godzin będzie można do końca czerwca kupić za 18 funtów (ok. 86 złotych) w serwisie Bandcamp. Dochód ze sprzedaży w całości zasili konto fundacji Extinction Rebellion, która zajmuje się ochroną klimatu. Łącznie 18 nagrań do końca miesiąca można też bezpłatnie odtworzyć we wspomnianym serwisie.
Zespół Radiohead po ataku hakerskim upublicznił 18 godzin nagrań

Jak poinformował na Twitterze gitarzysta Radiohead, Jonny Greenwood, wykradzione nagrania są marginalnie interesujące. Choć z pewnością mogą być łakomym kąskiem dla największych fanów brytyjskiego zespołu rockowego. To bowiem materiał jaki został zarejestrowany podczas tworzenia płyty “OK Computer”, czyli przełomowego albumu, który dał Radiohead światowy rozgłos.

Radiohead od dawna wykorzystuje internet jako formę dystrybucji swoich utworów. W 2007 roku, po wygaśnięciu kontraktu z wydawnictwem EMI, zespół wydał w ten sposób płytę “In Rainbows”. Można ją było pobrać ze strony Radiohead wpłacając dowolną kwotę. W dystrybucji cyfrowej album kupił ponad milion osób, a zespól zarobił również na tradycyjnych wydaniach. Czy Radiohead powtórzy to osiągnięcie i tym razem, przekonamy się już niebawem. | CHIP