Boot Kit dla Ryzenów 3000

W świetle wysokich cen płyt głównych z chipsetem X570 dobrym wyjściem dla przyszłych posiadaczy procesorów AMD Ryzen generacji 3 wydają się płyty główne na układach serii 400, które w znakomitej większości są w stanie bezproblemowo pracować z nowymi CPU. Jest jeden haczyk. Muszą mieć zaktualizowany BIOS (o ile producent płyty takowy wydał, co, na szczęście, większość zrobiła). Jednakże by zaktualizować BIOS musimy przecież komputer jakoś uruchomić, a jeśli dysponujemy tylko nowym, dopiero co zakupionym Ryzenem generacji 3, to niestety, jest to niemożliwe. Ten problem rozwiązuje jednak Boot Kit.
boot kit
boot kit

Składa się on z procesora Athlon 200GE wraz z układem chłodzenia. Po zgłoszeniu na specjalnej stronie programu jest on do nas wysyłany na 10 dni. W tym czasie musimy zaktualizować BIOS do najnowszej wersji, a następnie odesłać CPU. Niestety program Boot Kit jest dostępny jedynie dla osób, które kupiły nową płytę główną razem z procesorem, przy czym płyta musi być modelem opartym o chipsety serii 400. Czyli np. nie obejmie  on wciąż sprzedawanych płyt z układem X370, który też może poprawnie współpracować z Ryzenami 3000.

boot kit

Ten tani CPU przyjedzie do was jeśli będziecie musieli zaktualizować BIOS w nowej płycie głównej kupionej razem z Ryzenem 3000 (fot. PC Perspective). Nowe procesory AMD Ryzen generacji 3 pojawiły się nieco ponad tydzień temu. Wraz z nimi zadebiutowały też nowe Radeony RX 5700 (Navi) oraz chipset X570. Ten ostatni jest podstawą do budowy wielu nowych płyt głównych, które pozwalają skorzystać z PCIe 4.0. Jest to nowa odsłona interfejsu komunikacyjnego, dwukrotnie szybsza od poprzedniej. Jest tylko jeden problem: płyty z nowym układem AMD są bardzo drogie. Raczej mało prawdopodobne, by kupił je ktoś, kto celuje np. w Ryzena 5 3600, a więc procesor wprawdzie wydajny, ale dość tani. Boot Kit może być zatem dobrą alternatywą. | CHIP

Więcej:AMDRyzen