Cena prądu wzrośnie

Cena prądu wzrośnie, choć nie dla wszystkich. 28 czerwca prezydent Andrzej Duda podpisał poselską nowelizację “ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, ustawę o efektywności energetycznej oraz ustawę o biokomponentach i biopaliwach ciekłych”. Zgodnie z nowelizacją do “zamrożenia” cen prądu mają prawo gospodarstwa domowe oraz mikro przedsiębiorstwa, mali przedsiębiorcy oraz szpitale i jednostki sektora finansów publicznych. Sęk jednak w tym, że o ile gospodarstwa domowe z automatu na mocy nowelizacji zachowają starą cenę prądu, o tyle przedsiębiorcy muszą złożyć stosowne oświadczenie. A mogą to zrobić maksymalnie do 29 lipca.
Cena prądu wzrośnie

Jak donosi Business Insider wielu przedsiębiorców narzekało, że nie wiedziało ani o nowelizacji, ani o konieczności złożenia stosownego oświadczenia, czego dowodem kolejki klientów przed biurami obsługi klienta dystrybutorów energii.

Cena prądu po staremu

Oświadczenia będą przyjmowane do 29 lipca włącznie. Teoretycznie oświadczenie można wysłać pocztą i powinna liczyć się wówczas data nadania. Niektóre spółki energetyczne mogą jednak inaczej, czyli niekorzystnie dla nadawcy, interpretować zapis dotyczący daty przekazania oświadczenia. Lepiej więc nie ryzykować.

Najbezpieczniejszą formą jest więc osobiste dostarczenie oświadczenia dystrybutorowi. Z tego powodu biura obsługi klienta spółek dystrybuujących energię elektryczną będą otwarte również w sobotę i niedzielę.

Najwięksi dystrybutorzy energii w Polsce to:

Jeśli więc prowadzicie niewielką firmę przy okazji kopiąc kryptowaluty, to doprawdy zostało niewiele czasu, by nie zdziwić się potem wysokim rachunkiem za prąd.