Odyssey 21

Elektryczny SUV w 4,5 sekundy do setki

Fot. Extreme E
Odyssey 21 to elektryczny samochód przeznaczony do wyścigów terenowych w nowej serii wyścigów Extreme E. Ważący 1,6 tony SUV potrafi rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy. A przy okazji wygląda niesamowicie.

12 tego typu samochodów wyprodukuje firma Spark Racing Technology. Będą się nimi ścigać zawodnicy nowego rodzaju wyścigów – Extreme E.

Reklama

Formuła E to klasa wyścigów samochodowych, w których biorą udział jednoosobowe pojazdy z napędem elektrycznym. Pierwsze wyścigi w formule E miały miejsce w 2012 r.  Extreme E to wyścigi napędzanych elektrycznie SUV-ów. Pierwsze wyścigi elektrycznych SUV-ów odbędą się w 2021 r. Na razie trwają przygotowania. Na nagraniu możecie więc zobaczyć jak szwedzka zawodniczka rajdowa, Mikaela Åhlin-Kottulinsky, rozpędza prototyp Odyssey 21 podczas tegorocznego Goodwood Festival of Speed w Wielkiej Brytanii.

Zawody w Formule E to wyścigi organizowane przez firmę Formula E Holdings na ulicach miast. Celem jest oczywiście promocja energii odnawialnej, a także pokazanie, że elektryczne samochody mogą również bardzo szybkie. Za dwa lata zawodnicy startujący w ramach Extreme E będą ścigać się w niezwykłych okolicznościach przyrody: na pustyni, w lesie deszczowym oraz po lodzie. W tych wszystkich miejscach, które są ekstremalnie wrażliwe na zmiany klimatu.

Pytanie, czy elektrycznym samochodom będzie wówczas towarzyszyć sztucznie generowany charakterystyczny ryk silników rajdowych, czy jednak muzyka Hansa Zimmera. | CHIP

BMW Vision M Next zabrzmi muzyką Hansa Zimmera

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.