Galaxy Note 10 – ceny i rendery dwóch wersji smartfonu Samsunga

Według Yonhap News Agency, Galaxy Note 10 trafi do koreańskich sklepów 23 sierpnia. 9 sierpnia ma rozpocząć się przedsprzedaż. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Samsung planuje dostarczyć model z modemem 5G jedynie na swój rodzimy rynek. Pozostałe kraje będą musiały zadowolić się tradycyjnymi wersjami z 4G. Ale to raczej zrozumiałe, bo sieć 5G na świecie nie jest jeszcze rozwinięta. Inaczej sytuacja wygląda w Korei Południowej – do końca roku z szybkiego internetu skorzystają tam 3-4 miliony ludzi.
galaxy note 10
galaxy note 10

Galaxy Note 10 z 5G

Większy z modeli otrzyma 4 aparaty (graf. Winfuture)

Mocniejszy wariant za około 5000 złotych

Bazowe modele z wariantem przynajmniej 256 GB pamięci wewnętrznej mają kosztować 1000 euro (ok. 4300 zł) w przypadku Galaxy Note 10 i 1140 euro (ok. 4900 zł) dla Galaxy Note 10+ (kwoty jeszcze bez podatków). Dla porównania, ceny poprzedniej generacji zaczynają się w tej chwili od 2480 zł. Niemiecki leakster Roland Quandt twierdzi ponadto, że z nowymi smartfonami zadebiutują też słuchawki wyposażone w aktywną redukcję szumów, ale szczegółów na ich temat na razie brak.

galaxy note 10
Poza gradientową obudową pojawi się też klasyczna, czarna (graf. Winfuture)

[banner slot=”text”]

Portu słuchawkowego brak

Serwis Winfuture opublikował oficjalne rendery prasowe nadchodzących Samsungów. Grafiki są bardzo podobne do tych, które zostały przygotowane wcześniej na podstawie przecieków z fabryki. U góry urządzenia, na środku ekranu pojawi się otwór na aparat przedni. Skaner linii papilarnych wbudowany jest w wyświetlacz. Jedyna różnica między obydwoma modelami (podstawowym i Plus) dotyczy wielkości ekranu oraz liczby aparatów. W Galaxy Note 10+ z tyłu będzie dodatkowy, czwarty. Z innych doniesień wynika jeszcze, że Samsung rezygnuje tutaj ze złącza słuchawkowego. Na zdjęciach pochodzących z bazy amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności widać wyraźnie, że na żadnej z krawędzi nie ma mini-jacka. Producent usunął także z jednej z krawędzi przycisk wywołujący asystenta Bixby’ego. | CHIP