galaxy note 10

Galaxy Note 10 – ceny i rendery dwóch wersji smartfonu Samsunga

Flagowiec nie będzie miał złącza słuchawkowego.

Galaxy Note 10 z 5G

Według Yonhap News Agency, Galaxy Note 10 trafi do koreańskich sklepów 23 sierpnia. 9 sierpnia ma rozpocząć się przedsprzedaż. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Samsung planuje dostarczyć model z modemem 5G jedynie na swój rodzimy rynek. Pozostałe kraje będą musiały zadowolić się tradycyjnymi wersjami z 4G. Ale to raczej zrozumiałe, bo sieć 5G na świecie nie jest jeszcze rozwinięta. Inaczej sytuacja wygląda w Korei Południowej – do końca roku z szybkiego internetu skorzystają tam 3-4 miliony ludzi.

Większy z modeli otrzyma 4 aparaty (graf. Winfuture)

Mocniejszy wariant za około 5000 złotych

Bazowe modele z wariantem przynajmniej 256 GB pamięci wewnętrznej mają kosztować 1000 euro (ok. 4300 zł) w przypadku Galaxy Note 10 i 1140 euro (ok. 4900 zł) dla Galaxy Note 10+ (kwoty jeszcze bez podatków). Dla porównania, ceny poprzedniej generacji zaczynają się w tej chwili od 2480 zł. Niemiecki leakster Roland Quandt twierdzi ponadto, że z nowymi smartfonami zadebiutują też słuchawki wyposażone w aktywną redukcję szumów, ale szczegółów na ich temat na razie brak.

galaxy note 10
Poza gradientową obudową pojawi się też klasyczna, czarna (graf. Winfuture)

Portu słuchawkowego brak

Serwis Winfuture opublikował oficjalne rendery prasowe nadchodzących Samsungów. Grafiki są bardzo podobne do tych, które zostały przygotowane wcześniej na podstawie przecieków z fabryki. U góry urządzenia, na środku ekranu pojawi się otwór na aparat przedni. Skaner linii papilarnych wbudowany jest w wyświetlacz. Jedyna różnica między obydwoma modelami (podstawowym i Plus) dotyczy wielkości ekranu oraz liczby aparatów. W Galaxy Note 10+ z tyłu będzie dodatkowy, czwarty. Z innych doniesień wynika jeszcze, że Samsung rezygnuje tutaj ze złącza słuchawkowego. Na zdjęciach pochodzących z bazy amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności widać wyraźnie, że na żadnej z krawędzi nie ma mini-jacka. Producent usunął także z jednej z krawędzi przycisk wywołujący asystenta Bixby’ego. | CHIP