Honor 9X – nowy model z Kirinem 810

Honor 9X pojawił się w bazie chińskiej organizacji certyfikacyjnej TENAA. Podczas premiery specyfikacja telefonu nie będzie więc zaskoczeniem.
Honor 9X – nowy model z Kirinem 810

Model ten zbudowany jest na bazie wydajnego, nowego układu HiSilicon Kirin 810. Więcej o tym SoC pisaliśmy w czerwcu. Można więc spodziewać się naprawdę wysokiej wydajności, zwłaszcza w grafice i obliczeniach dla SI. Wydajność graficzną zapewni GPU Mali-G52 MP6, a zadaniami związanymi z uczeniem maszynowym zajmie się DaVinci NPU. Do dyspozycji SoC w nowym Honorze 9X będzie miał aż 8 GB pamięci RAM. Na dane przeznaczono 256 GB pamięci, dodatkowo wyposażono Honora 9X w gniazdo kart pamięci micro SD.

Tak ma wyglądać tył nowego Honora 9X (fot. GSMArena)

Ekran (oczywiście FullHD+) Honora 9X ma mieć przekątną 6,59″. Firma nie zapomniała o fotoamatorach. W Honorze 9X znajdzie się więc potrójny aparat fotograficzny. Główny aparat ma mieć rozdzielczość 24 MPix, aparat pomocniczy stanowi sensor o rozdzielczości 8 MPix, a do zbierania informacji o głębi przeznaczony będzie aparat 2 MPix. Z przodu ma znaleźć się aparat 20 Mpix. Obok Honora 9X pojawi się też model 9X Pro, w którym główny aparat zostanie “zamieniony” na sensor 48 MPix.

[banner slot=”text”]

Bateria w Honor 9X o pojemności 3900 mAh obsługuje szybkie ładowanie (10W). Obydwa modele, poza podstawową wersją pokazana zostanie też wersja Pro, korzystać będą z EMUI 9.0 (choć nie wykluczone, że będzie to już 9.1). Cena jeszcze się nigdzie nie pojawiła, ale biorąc pod uwagę parametry i pozycjonowanie tego sprzętu, można przypuszcza, że będzie to 1300-1500 złotych. | CHIP

TOP 10: Najbardziej ekonomiczne smartfony