Huawei Mate 20 X 5G w Polsce

Huawei nie próbuje udawać, że ten model nie ma korzeni jeszcze w 2018 roku. Wówczas, na premierze w Londynie, pokazano model Mate 20 X. Nowość wzbogacono o modem 5G. Łączność piątej generacji w nowym modelu Huawei działa zarówno w trybie SA, jak i NSA (standalone i non-standalone). To ważne, zwłaszcza w kontekście planów budowy sieci 5G. Póki co jest to jedyny model smartfonu wprowadzony już do sprzedaży, który może pochwalić się taką elastycznością. To naturalnie zasługa zastosowanego Huawei Balong 5000, czyli aktualnie najbardziej zaawansowanego układu modemowego 5G na świecie.
Huawei Mate 20 X 5G w Polsce

Nowy model Huawei wygląda identycznie jak “zwykły” Mate 20 X (fot. Huawei)

— NSA to technologia oparta w dużej części o obecną infrastrukturę LTE, która umożliwi nam na przykład szybkie ściąganie filmów czy błyskawiczne korzystanie z internetu, w skali dotąd niespotykanej. Natomiast technologia SA jest niezbędna do wdrożeń systemowych, takich jak smart cites czy autonomiczne samochody. Mate 20 X jest gotowy już teraz na to drugie, bardziej zaawansowane działanie — wyjaśnia Daniel Burek, manager ds. technologii w Huawei CBG Polska.

Huawei Mate 20 X 5G z chłodzeniem elektroniki

Podobnie jak “zwykły” Mate 20 X, także nowe wcielenie tego telefonu ma duży 7,2-calowy ekran OLED i pojemną baterię 4200 mAh. SoC napędzający ten model to dobrze znany, topowy układ Kirin 980. O wydajność nie powinniśmy się więc martwić. Ten sam układ znajduje się w Mate 20 oraz P30 Pro. Producent zastosował tu także wydajną metodę na chłodzenie elektroniki. Huawei SuperCool, bo taką marketingową nazwę nosi to rozwiązanie, to technologia bazująca na wykorzystaniu warstwy grafenowej i komory parowej. Zdaniem producenta, zapobiega to przegrzewaniu się SoC. Mate 20 X 5G dzieli resztę specyfikacji ze swoim poprzednikiem.

Charakterystyczne ułożenie aparatów – to się nie zmieniło. Poniżej informacja, że mamy do czynienia z wersją 5G (fot. Huawei)

Sugerowana cena tego telefonu na polskim rynku nie jest niska, wynosi bowiem 4299 złotych. Mate 20 X 5G pojawi się w sprzedaży na przełomie lipca i sierpnia. Będzie dostępny wyłącznie w kolorze niebieskim. | CHIP