Infinix Note 6 – niskobudżetowy i ciekawy klon Galaxy Note’a

Zacznijmy od tego, że Infinix Note 6 kosztuje zaledwie 200 dolarów, czyli ok. 760 zł. To kilkukrotnie mniej niż Samsung Galaxy Note 9, na którym się wzoruje. Oczywiście, nie znajdziemy tutaj wielu rozwiązań znanych z koreańskiej produkcji – w końcu z czegoś ta różnica w cenie musi wynikać. Natomiast, jak na swoją półkę cenową parametry urządzenia wyglądają bardzo ciekawie.
inifnix note 6
inifnix note 6

Po pierwsze na uwagę zasługuje rysik X Pen, który pozwala rysować w rozszerzonej rzeczywistości. Producent nie wyjaśnia dokładnie na czym to polega, ale krótka informacja na stronie twórców pozwala przypuszczać, że chodzi o dokładnie to samo rozwiązanie, które znajdziemy w aplikacji Just a Line widocznej na filmie powyżej.

[banner slot=”text”]

Kolejna sprawa to rozpoznawanie odręcznego pisma. Smartfon potrafi wykryć, że np. zapisaliśmy numer telefonu i zaproponuje, czy chcemy go dodać do kontaktów czy zapisać w dokumentach elektronicznych lub zadzwonić. Dzięki rysikowi da się też przeprowadzić pomiary mebli czy innych przedmiotów.

infinix note 6
Rysik wspiera funkcje rozszerzonej rzeczywistości (fot. Infinix)

Jeżeli chodzi o pozostałe parametry to jest przyzwoicie. Infinix Note 6 działa pod kontrolą procesora Helio P35, ma 4 GB RAM-u oraz 64 GB pamięci masowej z możliwością rozszerzenia do 128 GB za pomocą karty micro SD. Przód zdobi 6,01-calowy ekran AMOLED FullHD+ oraz 16-megapikselowy aparat przedni. Z tyłu z kolei znajdziemy czytnik linii papilarnych oraz układ trzech aparatów: 16 Mpix, 8 Mpix (szerokokątny) i 2 Mpix (czujnik głębi). Smartfon działa na Androidzie 9 z nakładką XOS 5.0.

Infinix Mobile to chińska firma założona w 2013 roku. Producent skupia się głównie na dystrybucji w krajach azjatyckich, bliskiego wschodu i afrykańskich. W 2017 roku Infinix zajął w Egipcie trzecie miejsce pod kątem sprzedanych smartfonów, zaraz za Samsungiem i Huawei. | CHIP

Więcej:smartfony