Meizu 5G nieco spóźniony

Meizu, chińska firma produkująca smartfony poinformowała w kwietniu, że rzeczywiście pracuje nad telefonem 5G, który prawdopodobnie będzie nosił nazwę Meizu 17 i powstaje na bazie modelu koncepcyjnego Meizu Zero. Teraz okazuje się, że telefon pojawi się dopiero w drugim kwartale 2020 roku. Będzie to miało naturalne konsekwencje dla rynków azjatyckich. Warto dodać, że producent w zeszłym roku oficjalnie wróciło do Polski.
Meizu 5G nieco spóźniony

[banner slot=”text”]

Producent jest szczególnie ceniony w Chinach i Indiach, ponieważ większość jego urządzeń ma bardzo dobry współczynnik możliwości do ceny. Opóźnienie w produkcji własnego modelu z modemem 5G może być natomiast dowodem na problemy nie tyle producenta smartfonów, co MediaTeka. Meizu jest bowiem znane z wykorzystywania w swoich telefonach głównie (chociaż nie tylko) SoC produkcji MediaTek. Opóźnienie mogłoby świadczyć, że to właśnie producent procesorów Helio boryka się z jakimiś trudnościami związanymi z produkcją SoC z modemem 5G.

Meizu X8 to jeden z modeli chińskiego producenta dostępnych aktualnie w Polsce. Niestety, u nas ceny są wyraźnie wyższe niż w Chinach (fot. Maxcom)

W branży telefonii komórkowej dominujące hasło tego roku to z pewności 5G. Jednak wprowadzanie nowego standardu łączności nie jest procesem szybkim nie tylko ze względu na budowę infrastruktury, ale też popularyzację telefonów z modemami 5G. Część producentów smartfonów wprowadziło już urządzenia 5G, niektórzy nie – na przykład Apple nie pokaże iPhone’a 5G do 2020 roku. W mniej zamożnych krajach do popularyzacji nowego standardu mogą przyczynić się tańsze smartfony z nowymi modemami. | CHIP

[offers keywords=”meizu”]

O wspomnianym w tekście Meizu Zero więcej przeczytacie poniżej:

Pozbawiony otworów i przycisków Meizu Zero trafił na Indiegogo