Microsoft otworzył pierwszy w Europie stacjonarny sklep

Microsoft dla swojego pierwszego europejskiego sklepu wybrał godną lokalizację. Sklep o powierzchni ponad 2 tys. metrów kw. mieści się bowiem w Londynie przy Regent Street w okolicach metra Oxford Circus. Jest to ścisłe centrum Londynu, fragment dzielnicy West End, gdzie mieszą się sklepy wielu znanych firm, m.in. Topshop, Nike czy Victoria’s Secret.
Microsoft otworzył pierwszy w Europie stacjonarny sklep

Na trzech piętrach znalazło się miejsce na pokój gier wyposażony w konsole Xbox, pokoje spotkań dla klientów biznesowych oraz cyfrowa klasa, gdzie można uczyć się kodowania. Microsoft jego otwarcie zapowiadał już w 2017 r. na swoim blogu, a w maju potwierdził datę dzisiejszego otwarcia:

https://www.facebook.com/microsoftstoreuk/videos/vb.934892216712792/452005265343708/?type=2&theater

Dwa stacjonarne sklepy Microsoftu funkcjonują już w Sydney i Nowym Jorku. Ich działanie ma uzupełniać sprzedaż prowadzoną w internecie.

Nie ma wątpliwości, że fizyczny sklep to bardzo dobre miejsce do wybierania fizycznych produktów.
szef marketingu Microsoftu Chris Capossela

Wprawdzie trendem jest obecnie tworzenie raczej showroomów, czyli miejsc, w którym można obejrzeć produkt przed zakupem realizowanym online, to swoje stacjonarne sklepy otwierają w Europie firmy chińskie, np. Xiaomi. Chiński producent planuje, że do 2019 r. potroi liczbę sklepów działających w Europie. W Polsce funkcjonują już trzy placówki sprzedające produkty wyłącznie tej marki.

Następny polski sklep Xiaomi – teraz Poznań