Microsoft otworzył pierwszy w Europie stacjonarny sklep

Przy okazji wizyty w Londynie możecie też wpaść do Microsoft Store.

Microsoft dla swojego pierwszego europejskiego sklepu wybrał godną lokalizację. Sklep o powierzchni ponad 2 tys. metrów kw. mieści się bowiem w Londynie przy Regent Street w okolicach metra Oxford Circus. Jest to ścisłe centrum Londynu, fragment dzielnicy West End, gdzie mieszą się sklepy wielu znanych firm, m.in. Topshop, Nike czy Victoria’s Secret.

Na trzech piętrach znalazło się miejsce na pokój gier wyposażony w konsole Xbox, pokoje spotkań dla klientów biznesowych oraz cyfrowa klasa, gdzie można uczyć się kodowania. Microsoft jego otwarcie zapowiadał już w 2017 r. na swoim blogu, a w maju potwierdził datę dzisiejszego otwarcia:

https://www.facebook.com/microsoftstoreuk/videos/vb.934892216712792/452005265343708/?type=2&theater

Dwa stacjonarne sklepy Microsoftu funkcjonują już w Sydney i Nowym Jorku. Ich działanie ma uzupełniać sprzedaż prowadzoną w internecie.

Nie ma wątpliwości, że fizyczny sklep to bardzo dobre miejsce do wybierania fizycznych produktów.
szef marketingu Microsoftu Chris Capossela

Wprawdzie trendem jest obecnie tworzenie raczej showroomów, czyli miejsc, w którym można obejrzeć produkt przed zakupem realizowanym online, to swoje stacjonarne sklepy otwierają w Europie firmy chińskie, np. Xiaomi. Chiński producent planuje, że do 2019 r. potroi liczbę sklepów działających w Europie. W Polsce funkcjonują już trzy placówki sprzedające produkty wyłącznie tej marki.

Następny polski sklep Xiaomi – teraz Poznań