MSI szykuje aż 7 autorskich kart Radeon RX 5700

Układy graficzne RX 5700 z serii Radeon Navi firmy AMD zostały wprowadzone na rynek 7 lipca i można powiedzieć, że większość recenzentów jest zadowolona, zwłaszcza w kontekście relacji wydajności do ceny. Na tę chwilę krytyka spadła właściwie jedynie na układy chłodzące, ponieważ na rynek trafiły wyłącznie konstrukcje referencyjne, a AMD usilnie trzyma się rozwiązania z pojedynczą turbiną. Owszem, jest to chłodzenie całkiem wydajne, ale do cichych nie należy. Na szczeście wkrótce będziemy mieli wybór.
MSI szykuje aż 7 autorskich kart Radeon RX 5700

MSI Radeon RX 5700 Mech OC – karta ma czerwone akcenty w układzie chłodzenia. Słusznie. Gdyby budować komputer w pełni na technologii AMD, to ten kolor jest chyba wskazany, prawda? (fot. Hardwareluxx.de)

Niemiecki serwis Hardwareluxx.de informuje, że tajwański MSI szykuje aż 7 wariantów kart graficznych z nowym układem AMD. Znajdą się one w seriach Gaming X i Mech, ale przygotowywana jest również nowa seria Evoke, przeznaczona dla dość wymagających użytkowników. Jednocześnie seria ta znajduje się na liście poniżej serii Gaming X. Mocniejszy z nowych Radeonów, RX 5700 XT otrzyma od MSI aż cztery wcielenia:. Będą to: Radeon RX 5700 XT Gaming X, Radeon RX 5700 XT Evoke OC, Radeon RX 5700 XT Mech OC, Radeon RX 5700 XT Air Boost. Tańszy GPU, pojawi się w trzech wersjach: Radeon RX 5700 Gaming X, Radeon RX 5700 Mech OC, Radeon RX 5700 Air Boost.

Wylistowane nowe Radeony w wydaniu MSI – może to właśnie być ratunek na głośne układy chłodzenia w kartach referencyjnych (fot. Hardwareluxx.de)

Biorąc pod uwagę dotychczasowe modele kart produkowanych przez MSI w ramach serii Gaming X byłbym spokojny o głośność układów chłodzących. Warto zauważyć, że obydwie grafiki opublikowane przez niemiecki serwis mają napis „Sierpień” w prawym dolnym rogu, co może potwierdzać datę wejścia na rynek gotowych produktów.

Same karty Radeon Navi to na tę chwilę dwa GPU: Radeon RX 5700 i Radeon RX 5700 XT. Są one naturalną konkurencją dla, odpowiednio, GeForce’ów RTX 2060 i GeForce RTX 2060 Super. Oznacza to, że są przeznaczone do grania w najwyższych ustawieniach obrazu w rozdzielczości Full HD w każdym, nawet najbardziej wymagającym tytule. | CHIP

Więcej:NaviRadeon