ROG Phone 2 – pierwszy smartfon ze Snapdragonem 855+

Tajwański producent zadbał przede wszystkim o to, by gry na jego smartfonie świetnie się prezentowały. ROG Phone 2 został wyposażony w duży, 6,59-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. Odświeżanie na poziomie 120 Hz i czas reakcji równy 1 ms powinny zagwarantować bardzo płynny obraz. W razie potrzeby użytkownik będzie też mógł obniżyć odświeżanie ekranu do 90 Hz i 60 Hz. Nie zabrakło również wsparcia dla 10-bitowego HDR i pokrycia przestrzeni kolorów DCI-P3 na poziomie 108%.
rog phone 2
rog phone 2

ROG Phone 2 to też ekstremalna wydajność. Sercem urządzenia jest nowy Snapdragon 855+, który po raz pierwszy debiutuje w smartfonach. Procesor wspomagać będzie 12 GB RAM-u LPDDR4X oraz 512 GB pamięci wewnętrznej UFS 3.0. O odpowiednie chłodzenie zadba komora parowa. Nie można też nie wspomnieć o gigantycznej baterii o pojemności 6000 mAh.

rog phone 2
ASUS nie bawił się w ukrywanie aparatu przedniego i wcięcia (fot. gsmarena.com)

Jeżeli chodzi o możliwości aparatów to tutaj jest równie dobrze, co w ZenFonie 6. Do dyspozycji użytkownik otrzyma podwójny aparat tylny o rozdzielczości 48-megapikseli (główny) i 13-megapikseli (szerokokątny), a z przodu 24-megapikselową kamerę do selfie. Dla graczy ważny jest także dźwięk. W ROG Phone 2 na pewno nie będzie można narzekać na głośniki stereo z technologią DTS:X Ultra, które mają być 2,5 razy głośniejsze od tych z poprzedniej generacji. Znajdziemy tu również cztery mikrofony. Usprawnienia doczekały się także przyciski pojemnościowe AirTriggers, które teraz mają lepiej rozpoznawać, czy gracz chce je faktycznie nacisnąć, czy tylko wykonać gest przeciągnięcia.

rog phone 2
Do wyboru będzie interfejs ZenUI lub gamingowy ROG UI (fot. ASUS)

ROG Phone 2 – gamingowe dodatki

Producent wprowadzi też do sprzedaży liczne akcesoria. Wśród nich znajdziemy przystawkę chłodzącą AeroActive Cooler II, która potrafi obniżyć temperaturę urządzenia o 5°C. Najbardziej gamingowo wygląda ROG Kunai Gamepad, czyli przystawka z kontrolerami po bokach. ASUS wprowadza też do sprzedaży TwinView Dock II, czyli przytawkę z drugim ekranem, wentylatorem oraz baterią o pojemności 5000 mAh. W sytuacjach, w których gracz będzie miał ochotę na przekierowanie obrazu na telewizor pomogą mu stacje dokujące Pro Dock lub Mobile Desktop Dock.

rog phone 2
Akcesoria do ROG Phone 2 (fot. ASUS)

ASUS nie zdradził jeszcze ceny swojego urządzenia, ale producent ujawnił redakcji The Verge, że będzie ona zbliżona do ceny pierwszego ROG Phone’a. Ten kosztuje 899 dolarów czyli ok. 3416 zł. Nie jest to dużo biorą pod uwagę parametry. Bezpośrednią konkurencją dla tego gamingowego monstrum będzie Xiaomi Black Shark 2 Pro, który również otrzyma Snapdragona 855 Plus. Jego premierę zaplanowano na 30 lipca. | CHIP