Wyciekło nagranie z ostatniego sezonu anime Attack on Titan

“Attack on Titan” (jap. “Shingeki no Kyojin”) to bardzo popularny japoński serial anime, oparty na mandze o tym samym tytule autorstwa rysownika Hajime Isayamy. Serial charakteryzuje się ciekawie zbudowanym postapokaliptycznym światem i postaciami. Ludzie mieszkają za murem, który chroni ich przed tytanami, ogromnymi, człekokształtnymi istotami, z którymi walczą oddziały żołnierzy wykorzystujących miecze i specjalne uprzęże pozwalające poruszać się w powietrzu.
Attack on Titan
Attack on Titan

https://youtu.be/I0fc-3-PXSo

Serial jest tworzony od 2013 roku, równolegle z mangą. Ostatni sezon pojawi się w przyszłym roku. Do tej pory nakręcony 59 odcinków składających się na 3 sezony. 4 sezon będzie jednocześnie ostatnim. Nagrania, którego autentyczność jednak trudno potwierdzić, możecie posłuchać poniżej. Zostało ono umieszczone na Twitterze fanów serii.

Isayama ujawnił niedawno w wywiadzie da japońskiej telewizji NHK, że świat przedstawiony w “Attack on Titan” był inspirowany jego rodzinnym miastem. Oyama, bo tam wychował się autor “Attack on Titan”, położone jest w dolinie, którą otaczają góry. Isayama czuł się tam bardzo bezpiecznie, ale w końcu, po ukończeniu 18 roku życia, postanowił opuścić to miejsce i sprawdzić co znajduje się po drugiej stronie gór. Te autobiograficzne elementy można dostrzec w zachowaniu bohaterów, jak i murach okalających miasto. | CHIP

-> “Attack on Titan” nie znajduje się obecnie w żadnym serwisie VOD, ale można obejrzeć go na płytach Blu-ray