AllegroLokalnie.pl rusza w połowie września

Zapewne wielu czytelników pamięta, że nim Allegro osiągnęło obecną formę, zaczynało jako serwis licytacyjny dla tych, którzy chcieli się pozbyć niepotrzebnych rzeczy z domu. W wyniku zmian z małej platformy serwis zmienił się w olbrzymi portal e-commerce, w którym przeważają oferty “Kup teraz” internetowych sklepów. W tym roku Allegro najwyraźniej postanowiło wrócić do korzeni uruchamiając serwis z ofertami od osób prywatnych, czyli AllegroLokalnie.pl. W serwisie nie będzie opłat za zamieszczanie ogłoszeń, a prowizja od sprzedaży ma wynosić 10 proc., ale nie więcej niż 50 zł.
AllegroLokalnie.pl rusza w połowie września

Na AllegroLokalnie.pl sprzedawać będzie można zarówno w opcji „Kup teraz”, jak i uruchamiając licytację. W obu przypadkach prowizja wyniesie 10 proc. ceny (bez kosztu dostawy), maksymalnie 50 zł. Takie same jak w “dużym” Allegro będą też metody płatności oraz objęcie transakcji Programem Ochrony Kupujących. Korzystanie z AllegroLokalnie.pl nie wymaga osobnej rejestracji. Zamieszczone oferty z licytacją i „Kup teraz” będą widoczne jednocześnie w Allegro Lokalnie oraz w odpowiedniej kategorii na Allegro.

[banner slot=”text”]

Podstawowym powodem uruchomienia wersji lokalnej jest zmiana w Allegro.pl. Od 2020 r. platforma przeznaczona będzie wyłącznie do obsługi firm. Po uruchomieniu 16 września AllegroLokalnie.pl tylko tam będą mogły być umieszczane oferty od osób prywatnych. A te ogłoszenia, które znajdują się na Allegro.pl będą aktywne do wygaśnięcia, jednak nie dłużej niż do końca stycznia 2020 r.