AllegroLokalnie.pl rusza w połowie września

Serwis wraca do korzeni. Od 2020 r. Allegro.pl będzie wyłącznie dla firm.

Zapewne wielu czytelników pamięta, że nim Allegro osiągnęło obecną formę, zaczynało jako serwis licytacyjny dla tych, którzy chcieli się pozbyć niepotrzebnych rzeczy z domu. W wyniku zmian z małej platformy serwis zmienił się w olbrzymi portal e-commerce, w którym przeważają oferty „Kup teraz” internetowych sklepów. W tym roku Allegro najwyraźniej postanowiło wrócić do korzeni uruchamiając serwis z ofertami od osób prywatnych, czyli AllegroLokalnie.pl. W serwisie nie będzie opłat za zamieszczanie ogłoszeń, a prowizja od sprzedaży ma wynosić 10 proc., ale nie więcej niż 50 zł.

Na AllegroLokalnie.pl sprzedawać będzie można zarówno w opcji „Kup teraz”, jak i uruchamiając licytację. W obu przypadkach prowizja wyniesie 10 proc. ceny (bez kosztu dostawy), maksymalnie 50 zł. Takie same jak w „dużym” Allegro będą też metody płatności oraz objęcie transakcji Programem Ochrony Kupujących. Korzystanie z AllegroLokalnie.pl nie wymaga osobnej rejestracji. Zamieszczone oferty z licytacją i „Kup teraz” będą widoczne jednocześnie w Allegro Lokalnie oraz w odpowiedniej kategorii na Allegro.

Podstawowym powodem uruchomienia wersji lokalnej jest zmiana w Allegro.pl. Od 2020 r. platforma przeznaczona będzie wyłącznie do obsługi firm. Po uruchomieniu 16 września AllegroLokalnie.pl tylko tam będą mogły być umieszczane oferty od osób prywatnych. A te ogłoszenia, które znajdują się na Allegro.pl będą aktywne do wygaśnięcia, jednak nie dłużej niż do końca stycznia 2020 r.