Amazon organizuje w Gdańsku warsztaty dla programistów

Już po raz czwarty programiści i fani nowych technologii będą mogli wziąć udział w konferencji Innovation@Amazon w Gdańsku. W ostatnią sobotę września specjaliści amerykańskiej firmy wystąpią w licznych prelekcjach dotyczących najnowszych osiągnięć i rozwiązań, nad którymi obecnie pracują. Na konferencji Innovation@Amazon pojawią się m.in. Stefano La Rovere pracującego nad ulepszeniem logistyki e-commerce Amazonu. Można będzie też posłuchać Maxa Amordeluso, który odpowiada za rozwój Alexy oraz Giuseppe Porcelliego, głównego architekta rozwiązań Amazon Web Service.
innovation@amazon
innovation@amazon

Na konferencji pojawią się również polscy specjaliści: Barbara Pogorzelska, która kieruje zespołem Amazon Search na terenie UE oraz Tomasz Stachlewski. Ten ostatni poprowadzi panel o tym, jak zbudować od zera globalną aplikację VOD bez korzystania z pojedynczego serwera. Z kolei Amir Saffari opowie o rozwijaniu Alexy oraz o wyzwaniach związanych z prowadzeniem działalności w wielu krajach. Warto dodać, że to właśnie w gdańskim Centrum Technologii inżynierowie oraz specjaliści z całego świata pracują nad udoskonalaniem asystenta głosowego.

W tym roku uczestnicy Innovation@Amazon będą mogli także wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów. Skorzystają z nich zarówno początkujący, jak i doświadczeni programiści. Do wyboru będzie jedno z dwóch zagadnień związanych z technologiami Amazonu. Będzie można nauczyć się jak wykorzystać możliwości Alexy, albo w jaki sposób budować aplikacje wykorzystujące uczenie maszynowe przy pomocy Amazon SageMaker, AWS Glue i Amazon API Gateway.

Bilety na wydarzenie można kupić bezpośrednio na stronie organizatora. Zainteresowani warsztatami powinni się jednak pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Wszelkie aktualizacje związane z konferencją można śledzić na Facebooku. | CHIP